В Україні на 33% зросло споживання фруктів, - заступник міністра — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні на 33% зросло споживання фруктів, - заступник міністра

Аграрний ринок
262
Держава компенсувала садівникам і виноградарям понад 3 мільярди гривень, які були витрачені на закладку і догляд за новими насадженнями. Завдяки такій держдопомозі в Україні на 33% зросло споживання фруктів. Тому, щоб закріпити таку тенденцію, в Мінагрополітики наполягають на продовженні такої підтримки.
Про це повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Олександр Сень.
«Фахівці визнали державну програму підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства як одну з найефективніших. Так, за час дії цієї програми в Україні на 33% зросло споживання фруктів. Значно стабілізувалося виробництво плодово-ягідної продукції та винограду завдяки заміні старих екстенсивних технологій вирощування фруктів, ягід і винограду новими інтенсивними. Зокрема, за інтенсивними технологіями вже закладено 48,9 тисячі гектарів плодово-ягідних насаджень та 45,5 тисячі гектарів виноградників», – зазначив Сень.
Водночас заступник міністра підкреслив, що за час дії програми на її напряму було виділено 6,4 мільярда гривень. З них 3 мільярди гривень компенсовані за рахунок держави, а саме – завдяки 1,5% збору від продажу алкогольних напоїв та пива.
«Державна підтримка значно сприяє вкладенню інвестицій у цю галузь. І в останні роки ми значно розширили напрямки використання програми, крім компенсації за посадку і догляд за насадженнями. Так, до програми ще увійшло фінансування фруктосховищ, технічного переоснащення, переробки цієї продукції і т.п. І саме такий комплексний підхід дає головний результат – забезпечення громадян вітчизняними фруктами, ягодами, виноградом, а також стимулює їх імпортозаміщення і сприяє збільшенню експорту цієї продукції», – додав заступник міністра.
Сень зазначив, що кошти від 1,5% збору в подальшому необхідно направляти на розвиток садівництва, виноградарства і хмелярства. А значить – потрібно швидше відновити механізм дії цієї програми.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас