Нацкомісія: вода для населення в Україні повинна коштувати вдвічі дорожче - близько 6 грн за кубометр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацкомісія: вода для населення в Україні повинна коштувати вдвічі дорожче - близько 6 грн за кубометр

Казна та Політика
4910
Чинні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в середньому по Україні покривають лише близько 60% її собівартості.
Економічно обґрунтований тариф на воду для населення в Україні становить 5,97 грн за куб. м проти чинного 3,63 грн за куб. м. Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
“У середньому по Україні тариф на водопостачання та водовідведення для населення становить 3 грн. 63 коп. за 1 кубометр води. При цьому економічно обґрунтований рівень тарифу становить 5,97 грн/куб. м”, – повідомили в комісії.
За її підрахунками, чинні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в середньому по Україні покривають лише близько 60% її собівартості.
Але, відзначили в Нацкомісії, поки державою прийнято рішення не підвищувати тарифи до рівня покриття собівартості. А для покриття різниці в тарифах у Державному бюджеті України в 2013 році передбачені цільові субвенції у розмірі 5 млрд. 125 млн. 600 тис. грн.
Нагадаємо, що в квітні “Львівобленерго” попередило “Львівводоканал” про відключення води через борг у розмірі 9 млн грн. Аналогічна ситуація складається і в інших водоканалах.
За підсумками I кварталу 2013 р. борги водоканалів за електроенергію зросли на 660 млн грн., до 3,1 млрд грн.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас