Бізнесмени: у Білорусі влада змушує підприємців обмежити продаж української кондитерської продукції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнесмени: у Білорусі влада змушує підприємців обмежити продаж української кондитерської продукції

767
Члени Асоціації «Укркондпром» констатують тиск білоруської влади на національні організації торгівлі та громадського харчування з вимогою обмежити реалізацію української кондитерської продукції.
Про це йдеться в їхньому листі до першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова.
«З початку квітня 2013 р. Республіка Білорусь, маючи на меті усунення українського виробника з білоруського ринку неконкурентними методами, повністю заблокувала ввезення українських кондитерських виробів на свою митну територію», – сказано в ньому.
У документі йдеться, що Україна неодноразово проводила переговори з Білоруссю щодо врегулювання даного питання, однак, білоруська сторона, обіцяючи розібратися в ситуації, не зробила жодних дій, вдаючись до тактики затягування.
У листі вказано, що Білорусь є нетто експортером і четвертим за величиною закордонним ринком збуту українських кондитерських виробів у світі. За даними Державної митної служби України, в 2012 році з України до Республіки Білорусь було поставлено 23,6 тис тонн кондитерських виробів.
Підприємці підкреслюють, що український уряд неодноразово звертав увагу на необхідність розвитку експортного потенціалу України. Але виконання цього завдання, на їхню думку, за умови відсутності ефективного інструменту реагування на порушення економічних прав України на зарубіжних ринках є малоймовірним.
«Враховуючи той факт, що Ви є співголовою українсько-білоруської міжурядової комісії з економічного співробітництва, просимо Вас ввести механізм оперативного й адекватного реагування української сторони на нетарифні торговельні бар’єри з боку Республіки Білорусь в розрізі застосування Україною невідкладних адекватних заходів з приведення країни-порушника економічних інтересів України до виконання своїх двосторонніх зобов’язань, а також включити це питання до порядку денного засідання Україно-білоруської міжурядової комісії з економічного співробітництва, яке відбудеться у травні 2013 року», – сказано в листі.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас