Україні вдасться зберегти свої золотовалютні резерви - експерт


Україні вдасться зберегти свої золотовалютні резерви - експерт

Золотовалютні резерви в 2013 році будуть поповнюватися за рахунок розміщення валютних облігацій на зовнішніх і внутрішніх ринках. Таку думку висловив Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Очікується, що в поточному році Мінфіну вдасться залучити близько 4-5 млрд. доларів від розміщення українських єврооблігацій і близько 6 млрд. доларів – від продажу валютних ОВДП. На думку експерта, це дозволить компенсувати відтік валюти для погашення зовнішніх боргів у розмірі 9 млрд. доларів. Останнє розміщення єврооблігацій у лютому показало, що існує пристойний інтерес до українських державних цінних паперів: можна було залучити навіть не 1 млрд. доларів, а 2 млрд. доларів.

«Тиск на ЗВР буде чинити відтік валюти за поточним рахунком платіжного балансу, зумовлений кризою в Європі і повільними темпами зростання у світовій економіці. До кінця року резерви НБУ можуть скласти 25-26 млрд. доларів, що на 1,1-5,1% вище березневого показника», – прогнозує Микола Івченко.

У березні Нацбанку вдалося наростити свої резерви на 16,9 млн. доларів до 24,7268 млрд. доларів завдяки розміщенню валютних ОВДП на суму 847,75 млн. доларів. Втім, у квітні ЗВР можуть дещо скоротитися через необхідність погашення зовнішніх боргів у розмірі 440 млн. доларів, а також відсутність активності в розміщенні валютних ОВДП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua