ЗМІ: хліб буде дорожчати


ЗМІ: хліб буде дорожчати

В Україні подорожчає хліб, пише Forbes.

Одна з причин – недостатня кількість потужностей для виробництва борошна, які були б рівномірно розташовані по всій території країни. “Можна зробити в Києві наддешеве борошно і продавати його, умовно кажучи, за тисячу гривень за тонну, але виробникам в Криму чи Луганську від цього легше не буде – борошно до них доїде, з урахуванням логістичних витрат, набагато дорожчим”, – відзначає видання.

Крім того, собівартість хліба продовжить зростати. “Уряд здешевлює лише один ресурс для виробництва хліба – борошно. На нього припадає близько 50% в собівартості хліба. Решту складових пекарі використовують на загальних підставах. У них, як і у всіх в країні, з 1 січня виросли зобов’язання щодо мінімальної зарплати (на 13 гривень – до 1147 гривень на місяць). У масштабах великого холдингу – це додатково мільйони гривень на рік”, – пише Forbes.

Ще одна причина зростання цін – кон’юнктура. Будь-який виробник орієнтується на ціни конкурентів. Дуже показовий приклад нового підприємства під Києвом, у селі Крушинка (Київський обласний хлібопекарський комплекс, ТМ “Кулиничі”, – Ред.). У момент запуску підприємства було зроблено багато заяв про доступні ціни на продукцію. Сьогодні ж завод відпускає продукцію, рівняючись на ціни “Київхліба”, тобто за середніми для ринку розцінками. На хлібному ринку єдність ціни – практично обов’язкова умова.

Крім того, плата “за полицю” включена у вартість хліба. “Зростанню цін сприяють і відносини з торгівлею. Рітейлери затягують розрахунки, строки одержання коштів за поставлену партію набагато перевищують терміни реалізації цієї продукції. Крім того, пекарі, що б там не говорили торговці, не позбавлені від додаткових поборів за входження в мережу і присутність на полиці”, – пише видання.

14 січня один виробник – Хмельницький хлібокомбінат ТОВ “Стіомі-холдинг” – повідомив, що з 22 січня планує підвищити ціну соціального хліба на 7,1%. Заступник директора хлібозаводу Олена Романенко пояснила необхідність підвищення цін подорожчанням зерна.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Микола Азаров стверджував, що хліб у 2013 році дорожчати не буде. “З урахуванням перехідних запасів зерна, ніяких підстав думати про те, що ціна хліба може зрости, немає. До того ж уряд підтримує стабільність за основними складовими витрат на виробництво того ж хліба. Тож соціальні сорти хліба будуть стабільними», – запевнив на своїй сторінці в мережі Facebook.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Все, що ми знаємо про:Forbes.ua
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua