0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пророкують крах галузі електронних книг


Експерти пророкують крах галузі електронних книг

Продажі гаджетів для читання електронних книг (eReader), як очікується, цього року впадуть вперше за історію, хоча вони і зберігають позицію одного з найбільш частих подарунків на Різдво і Новий рік, зазначає The Financial Times.

На думку аналітиків, це може говорити про початок кінця галузі. Однією з причин очікуваного швидкого падіння продажів електронних книг в недалекому майбутньому є зменшення вартості і ваги планшетних комп’ютерів при зростанні часу роботи від батареї, що раніше було найбільш привабливими характеристиками eReader. При цьому планшетні – багатофункціональні девайси, потенціал яких виходить за рамки читання книг, перегляду відео та прослуховування музики.

“Планшетники будуть дешевшати, екрани будуть кращими, життя батарейок суттєво збільшиться, і в результаті eReader залишаться живі тільки з сентиментальних міркувань”, – вважає аналітик дослідницької фірми Forrester Джеймс МакКіві.

За даними IHS iSuppli, постачання електронних книг на планеті зросли з приблизно 1 млн пристроїв в 2008 році до 10 млн у 2010 році. У минулому році цей показник досяг піку в 23 млн штук, проте вже тоді поставки планшетів виявилися більш значними – 67 млн девайсів.

За оцінкою компанії, в 2012 році продажі електронних книг впали на 36% – до 15 млн штук, а до 2016 року вони скоротяться до 7 млн пристроїв.

“Люди просто стали витрачати більше часу на речі, відмінні від читання книг, і в результаті ми рухаємося вперед до консолідації різних функцій в одному пристрої, такому як планшет, і це дійсно найбільш значимий тренд зараз в споживчій електроніці”, – вважає аналітик IHS Джордан Селбурн.

Він упевнений, що шанси у eReaders залишилися тільки в сфері освіти, а також на ринках країн, що розвиваються.

“Ринок освіти величезний, бюджети на освіту обмежені, а eReader коштують менше від планшетників, і, я думаю, майбутнє електронних книг – на emerging markets або при дуже сильному субсидуванні”, – зазначив аналітик.

Одним з таких прикладів є очікуваний на початку 2013 року берлінською компанією Txtr, яка володіє сайтом з продажу книг в електронному вигляді, випуск eReaders ціною нижче 10 євро в партнерстві з операторами бездротового зв’язку Азії, Європи і США.

IHS відзначає також, що ринок гаджетів для читання електронних книг, як і раніше, сильний у Східній Європі.

Раніше повідомлялося, що компанія Acer готує до релізу супердешевий планшет Iconia B1.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua