Держспоживінспекція заблокувала третину продуктів харчування в Україні


Держспоживінспекція заблокувала третину продуктів харчування в Україні

За 9 місяців 2012 року управлінням Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів було забраковано та знято з реалізації 36% від перевіреної кількості продовольчих товарів. Про це УНН повідомила у відповіді на запит виконуюча обов’язки голови Держспоживінспекції Ольга Соколова.

За словами в.о. голови Держспоживінспекції, протягом 9 місяців цього року проводилися перевірки якості та безпеки основних груп продовольчих товарів і продукції, яку реалізують підприємства ресторанного господарства. Крім того, зазначила О.Соколова, їх управління здійснювали контроль за дотриманням умов та термінів придатності, надання необхідної, достовірної інформації про товар, також перевірялися якість безпеки і дотримання правил торгівлі.

“Всього було перевірено понад 1973 тонни продовольчих товарів, в тому числі риботоварів і морепродуктів. Забраковано та знято з реалізації 36% від перевіреної кількості здебільшого через відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки, інформації про товар, невідповідність вимогам нормативних документів і вичерпний термін придатності”, – повідомила вона.

До того ж, за її словами, управління Держспоживінспекції перевірили 143 тонни риботоварів, в тому числі морепродуктів. О.Соколова зазначила, що 40% від перевіреної кількості продукції було забраковано та знято з реалізації.

Враховуючи таку ситуацію, розповіла чиновник, до адміністративної відповідальності притягнуто понад 6 тис. посадових осіб та інших працівників суб’єктів господарювання, які реалізовували продовольчі товари з порушенням вимог законодавства про захист прав споживачів.

“На таких осіб накладено штрафи на суму 1 млн 138 тис грн. До підприємств, в яких виявлено порушення, застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 4 млн 490 тис грн”, – додала О.Соколова.

Нагадаємо, що за словами заступника голови Держспоживінспекції Ольги Соколової, Державній інспекції України з питань захисту прав споживачів потрібно мінімум 10 років для перевірки всіх суб’єктів господарювання в державі.

О.Соколова розповіла, що план перевірок підприємств складається згідно з постановою КМУ щодо товарів високої групи ризику, це молочні, м’ясні продукти, дитяче харчування. Крім того, за її словами, Держспоживінспекція аналізує скарги українців. Вони мають 25 обласних інспекцій, а також інспекції в Києві та Севастополі.

“Тому не можна сказати, що сьогодні ми конкретно йдемо на це підприємство, а завтра на інше. Позапланові перевірки ми здійснюємо тільки за скаргами споживачів”, – сказала О.Соколова.

Заступник голови Держспоживінспекції нагадала, що в Україні більше 1 млн суб’єктів господарювання. “І якщо врахувати, що в минулому році ми провели всіма своїми силами 40 тис. перевірок, то для того, щоб перевірити кожне підприємство, потрібно як мінімум 10 років”, – підкреслила чиновник і додала, що їхні фахівці повідомляють підприємство за законом за десять днів про перевірку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua