0 800 307 555
0 800 307 555

Інтернет-провайдери скаржаться на адміністративний тиск


Інтернет-провайдери скаржаться на адміністративний тиск

Суб'єкти господарювання сфери інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) заявляють про посилення адміністративного тиску на них майже у всіх регіонах країни.

Про це в середу, 26 вересня під час прес-конференції в УНІАН заявила заступник голови правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Тетяна Попова.

"Місцева влада системно порушує Закон "Про телекомунікації", який зобов'язує її створювати сприятливі умови для функціонування і розвитку мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг, у тому числі і доступу до мережі Інтернет", - зазначила вона. За її словами, Закон "Про телекомунікації" не містить механізмів, що забезпечують вимоги цього закону щодо захисту інтересів споживачів.

За словами Т. Попової, мова йде про те, що закон не регламентує права споживачів у разі відключення доступу до мережі з причин, не залежних від оператора. "На жаль, на сьогоднішній день НКРЗІ бездіяльна у вирішенні цих питань", - підкреслює вона, говорячи про те, що в основному такий тиск на сьогодні здійснюється з боку місцевих органів влади.

На думку віце-президента з питань IT Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Івана Пєтухова, відключаючи або не пускаючи провайдерів в будинки громадян, місцеві органи влади порушують Конституцію. "У деяких випадках місцева влада вирізає супутникові тарілки громадян", - говорить він.

Він також заявляє про необхідність продовжувати звернення з даних питань до Президента і прем'єр-міністра з метою врегулювати відносини місцевих органів влади та суб'єктів ІКТ-сфери. Як розповів голова ради Української асоціації операторів зв'язку "Телас" Леонід Ошеров, раніше регулятор уже створив робочу групу для вирішення проблем інтернет-провайдерів: "У терміновому порядку почала працювати робоча група і дійшла до висновку, що необхідно відпрацювати законопроект про спільне використання інфраструктури телекомунікаційних мереж".

За словами директора асоціації "Телекомунікаційна палата України" Костянтина Грицака, сфера телекомунікації в Україні на сьогодні використовується як "донор ЖКГ".

Нагадаємо, Інтернет Асоціація України ІНАУ у зв'язку зі стурбованістю численними порушеннями прав громадян України на вільний доступ до мережі Інтернет звернулася до Кабінету міністрів з пропозицією внести зміни до Закону України "Про телекомунікації" щодо заборони без рішення суду демонтувати телекомунікаційні мережі та телекомунікаційне обладнання, які використовуються для надання споживачам відповідних послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua