0 800 307 555
0 800 307 555

Рівень відмов у візі українцям країнами ЄС знизився - дослідження


Рівень відмов у візі українцям країнами ЄС знизився - дослідження

Більшість країн центрально-східної Європи демонструють відносно дружню візову практику до українців у поточному році, свідчать результати дослідження "Візова політика країн ЄС в Україні".

За даними дослідження, найбільш суворою залишається візова практика країн західної Європи.

Найбільш "дружньою" є консульська практика Угорщини, Польщі, Словаччини та Естонії. Зокрема, Угорщина є лідером за кількістю виданих довгострокових багаторазових віз українцям - 58,1% терміном дії понад 6 місяців, включаючи рекордні 22,5% терміном на 2, 3 і 5 років.

В цілому, дослідження показало, що кількість як багаторазових, так і довгострокових і середньострокових віз з року в рік постійно зростає. Разом з тим, близько чверті багаторазових віз мають короткостроковий термін дії (візи до 3-х місяців).

"Нейтральну" візову практику здійснюють консульські служби Латвії, Литви, Іспанії, Швеції, Австрії та Данії, а ось "проблемними" в дослідженні називаються консульства Італії, Чехії та Великобританії.

У дослідженні згадується також "контрастна" візова практика, коли "плюси в одних елементах компенсуються мінусами в інших". Прикладом такої практики є консульства Німеччини, Франції, Бельгії, Фінляндії, Греції, Словаччини, Нідерландів та Португалії.

Загалом, згідно з даними моніторингу, рівень відмов у видачі віз українцям консульствами країн ЄС в середньому становить 2,05%, коли в 2011 році цей показник склав 3,3%.

Активісти ініціативи "Європа без бар'єрів" опитали 1380 респондентів у Києві та 900 у інших містах України - заявників 23-х консульських служб країн ЄС та шенгенської зони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua