0 800 307 555
0 800 307 555

Порошенко вважає за доцільне розширити список країн для дії утилізаційного збору на автомобілі


Порошенко вважає за доцільне розширити список країн для дії утилізаційного збору на автомобілі

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що варто розширити перелік країн для дії утилізаційного збору при імпорті автомобілів.

Про це він заявив в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина".

"Можливо цей список (країн - ред) варто розширити, тому що автомобілі з Російської Федерації не більш небезпечні для навколишнього середовища, ніж автомобілі з Індії або Китаю", - сказав П.Порошенко.

При цьому П.Порошенко зазначив, що Україна і Росія продовжують переговори про незастосування цього збору. Він також підкреслив, що дія утилізаційного збору в Україні щодо імпортованої з Росії продукції не вирішить проблем українського автомобілебудування.

Як повідомлялося, Україна у відповідь на дії Росії ввела утилізаційний збір на ввезення російських автомобілів і автобусів (постанова Кабміну від 3 вересня 2012 року).

З 1 вересня п. р. Росія ввела утилізаційний збір на імпортні автомобілі. За оцінкою експертів, дія утилізаційного збору може зробити українські автомобілі в РФ на 10-12% дорожчими.

Збір був введений з метою захистити російський автопром в умовах різкого зниження мит після вступу РФ до СОТ.

В уряді України відзначали, що введення утилізаційного збору не узгоджується з нормами Договору про Зону вільної торгівлі СНД і суперечить Договору Євразійської комісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua