0 800 307 555
0 800 307 555

Український бізнесмен обурив греків своїми планами купити заселений острів


Український бізнесмен обурив греків своїми планами купити заселений острів

У грецьких ЗМІ з'явилася інформація про велику угоду - люди здивовані і категорично проти, а місцевий журналіст зазначив, що купити можна мертві острови, де практично немає нічого, навіть зелені

Одному з українських магнатів вдалося переполошити жителів одного з грецьких островів. У місцевій пресі з'явилася інформація, що якийсь наш бізнесмен хоче купити або взяти в безстрокову оренду острів Сифнос площею 74 кв. км (трохи менше Вінниці), який розташований в південній частині Егейського моря. Це обурило греків, адже на Сифносі живуть близько 2500 жителів, а сам острів є популярним курортом, де є пляжі, готелі, магазини, ресторани, порт, старовинні будівлі та аж 365 церков. Нібито наш магнат планує зробити з острова справжню елітну зону для відпочинку. Але хто він, не відомо, так як, за місцевими правилами, імена покупців не розголошуються. Також незрозуміло, яка може бути вартість цього шматка землі. Приміром, безлюдний острів розміром всього 10 кв. км коштує 1,5 млн євро.

Раніше грецький уряд заявляв, що готовий продавати і віддати в оренду свої невеликі острови, і таким чином отримати гроші на подолання економічної кризи, в якій загрузла Греція. Дійсно останнім часом на продаж стало виставлятися все більше островів. Є й охочі купити їх. Так, в середині серпня мер Вільнюса (Литва) Артурас Зуокас заявив, що вже вибрав один і готовий заплатити за нього майже $6 млн. За його планом, цей острів можна було б зробити туристичним центром, а виручені гроші пустити на оплату боргів Вільнюса.

"Не дозволю!".

Жителів Сифноса новина про купівлю їх острова дуже здивувала. "Як це купити наш острів, разом людьми? Це неможливо! - говорить Паїсій, адміністратор одного з готелів на острові. - Але якби хтось і захотів, то наш уряд і самі люди не дозволили б зробити це". Деякі ж ставляться до цього, як до жарту. "У газеті бачив цю новину. Але, може, хтось щось переплутав, адже наш острів величезний, все одно, якщо б продати ціле місто в Греції, - сміється один із власників готелю на острові. - Це незаконно. У нас дозволено продавати тільки крихітні незаселені острови".

Продаж такого острова в Греції неможливий, вважає і журналіст з Афін Сократ Грамматікопулос. "Можливо, така пропозиція і надходила нашій владі, але вона ніколи не піде на це. Населені острови не потрапляють до списку островів, які можна купити або навіть узяти в оренду. Тим більше Сифнос - відомий туристичний центр, - говорить нам Грамматікопулос. - Купити можна мертві острови, де практично немає нічого, навіть зелені. Але щоб привести такий острів в порядок, потрібні колосальні грошові вкладення. Наприклад, свого часу відомий магнат Онассіс купив Скорпіос (в 1963 році за $15 млн, в 2010 році його перепродали за $190 млн. - Авт.). Але йому довелося його озеленювати, будувати інфраструктуру". До речі, відпочинок на грецьких островах досить популярний серед українців. "Він трішки дорожчий, ніж відпочинок в континентальній частині Греції, але попит є, - розповіли нам в одній зі столичних турфірм. - Тиждень на одного в 3-зірковому готелі на Сифносі обійдеться мінімум в 700 євро".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Сьогодні
Опитування
В Контексті Finance.ua