1348
В Україні очікується обвал цін на ліки
Ціни на лікарські засоби і засоби медичного призначення будуть врегульовані після підписання президентом законів у цій сфері, стверджує директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова Юрій Поляченко.
Так він прокоментував підписання законів "Про ціни і ціноутворення", "Про внесення змін до основ законодавства України про охорону здоров'я щодо встановлення обмежень при здійсненні керівниками та працівниками лікувально-профілактичних і фармацевтичних (аптечних) закладів професійної діяльності", "Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну "активний фармацевтичний інгредієнт", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів" та "Про внесення змін до статті 31 закону України "Про відходи" (щодо медичних відходів)".
"Треба сказати, що це довгоочікувані закони, які підписав президент, щодо ціноутворення на ліки і лікарські засоби. Те ж саме стосується інших законопроектів, які за дорученням голови держави розроблені Радою національної безпеки та оборони. Була відповідна робоча група, яка напрацьовувала ці законопроекти", - говорить він.
"Що це зможе дати для медиків і для пацієнтів? По-перше, будуть врегульовані ціни на лікарські засоби, і ми розраховуємо, що після впровадження та реалізації цих статей і законів, головне, відчутно знизяться ціни на ліки першої необхідності. Це, я так розумію, на першому етапі. Також буде визначена компетенція органів державної влади здійснювати контроль за цінами", - сказав Поляченко.
За його словами, те ж саме стосується і засобів медичного призначення: це витратні матеріали, яких дуже потребують пацієнти: "Тобто ми розраховуємо, що державне врегулювання цін дозволить знизити в середньому вартість цих препаратів у роздрібній і оптовій торгівлі десь на 15-20%".
Поляченко також торкнувся такого актуального питання, як фальсифікації при виготовленні ліків та виробів медичного призначення: "Знаю, що це проблема не тільки в нашій країні, а й в країнах СНД, і взагалі - світова. Підробки і сурогати, на жаль, є в кожній країні. Україна була в першій десятці списку за підробленими і фальсифікованими медичними препаратами. Це була наша мрія ще 10 років тому, щоб за фальсифіковану продукцію несли відповідальність особи, які займаються виготовленням таких продуктів, і щоб фальсифікати не потрапляли на ринок вітчизняних медпрепаратів".
За його словами, на сьогоднішній день такі важливі питання, як для лікарів, так і для хворих, - це актуальне питання національної безпеки і контролю з боку держави.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною