Кредиторам пропонують додатковий захист


Кредиторам пропонують додатковий захист

Уряд України пропонує парламенту підвищити захист кредиторів при визнанні кредитних договорів недійсними.

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді (№11029): документом пропонується внести зміни до Господарського та Господарсько-процесуального кодексів.

"Визнаючи недійсним кредитний договір, в якому виконання зобов'язання позичальника забезпечене заставою майна позичальника або поручителя, суд за заявою кредитодавця накладає на таке майно арешт. Арешт з майна підлягає зняттю, якщо протягом 30 днів з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання недійсним кредитного договору кошти в розмірі, визначеному судом, будуть повернуті", - йдеться в законопроекті, текст якого розміщений на веб-сайті парламенту.

Згідно з документом, якщо в зазначений термін зобов'язання повернути кошти не виконано, кредитор має право звернутися до суду з позовом про стягнення арештованого майна.

"Схвалення законопроекту збільшить інвестиційну привабливість України, створить передумови для пожвавлення кредитування, створення нових робочих місць, збільшення виробництва вітчизняної продукції", - зазначено в пояснювальній записці до документа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua