Європа знову нагадала Україні і Росії, що чекає стабільних постачань газу


Європа знову нагадала Україні і Росії, що чекає стабільних постачань газу

Переговори між Україною і Росією про ціну на газ не повинні привести до збоїв в постачаннях "блакитного палива" до Європи, заявили голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон.

"Важливо, щоб поточні переговори України і Росії щодо зниження ціни на газ не завадили виконанню Україною зобов'язань відповідно до договору про Енергетичну співдружність і не загрожували постачанню газу в Європу. Ми звертаємо на це особливу увагу (...). Нинішні дискусії Росії та України щодо ціни та обсягів газу не повинні привести до ситуації, яка буде загрожувати постачанню газу в ЄС", - сказали представники ЄК в інтерв'ю Центру Разумкова, опублікованому в п'ятницю.

Відповідаючи на запитання про стан українсько-російських відносин, Ж.М.Баррозу і К.Ештон зазначили: "Ці відносини повинні ґрунтуватися на повазі до незалежності, суверенітету, цілісності і законних інтересів обох країн. Ми постійно говорили про це як з Києвом, так і з Москвою. Не Євросоюзу робити прогнози та оцінки відносин між Україною і Росією. Ми вважаємо: якщо дотримуватися вищезазначених принципів, шукати взаємну вигоду і працювати на основі власних інтересів і цінностей, ці відносини можуть розвиватися так, щоб підтримувати позитивну динаміку в регіоні, від чого виграє вся Європа".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua