Україна може виробляти з відновлюваних джерел більше енергії, ніж споживає


Україна може виробляти з відновлюваних джерел більше енергії, ніж споживає

Україна може виробляти з поновлюваних джерел більше енергії, ніж споживає, вважає німецький експерт Ханс-Джозеф Фелл.

"Перспективи країни надзвичайні, ви можете забезпечити себе більше, ніж на 100%. Україна володіє високим сонячним, вітровим потенціалом, може використовувати енергію морських потоків, геотермальну енергію... Особливу увагу варто приділити біоенергетиці - активно розвиваючи цю галузь, країна може не тільки покрити свої потреби, а й почати експорт біогазу в Європу", - зазначив експерт під час доповіді в Києві в понеділок.

На думку Ханса-Джозефа Фелла, Україні варто домагатися повного переходу на поновлювані джерела до 2030 року, в крайньому випадку - до 2050 року.

Експерт упевнений, що заяви про надмірну дорожнечу відновлюваної енергетики для України є безпідставними. "Нам часто кажуть, що розвиток відновлюваної енергетики - занадто велике навантаження для економіки. Це не так - відновлювана енергетика стабілізує економіку. Завдяки використанню ВДЕ, створюються тисячі нових робочих місць, припиняється вимивання коштів на закупівлю викопних енергоносіїв за кордоном", - сказав він.

Ханс-Джозеф Фелл підкреслив, що держави витрачають набагато більше на субсидування традиційної енергетики, ніж на підтримку відновлюваної. "Найбільші пільги у всьому світі припадають на викопні палива - уряди просто бояться збільшувати ціну на нафту, газ, вугілля до реального рівня. Але це шлях в нікуди", - зазначив експерт.

На його думку, питання балансування енергосистеми при нарощуванні відсотка ВДЕ також є цілком вирішуваним. "По-перше, потрібно поєднувати вітрову, сонячну енергетику з біоенергетикою, яка може використовуватися для балансування. По-друге, необхідно домагатися більшої гнучкості в споживанні. По-третє, слід нарощувати акумулюючі потужності - такі, як ГАЕС... Так, балансування енергосистеми - це завдання, але воно цілком під силу", - резюмував Ханс-Джозеф Фелл.

Як повідомлялося, колегія Міненерговугілля 22 червня схвалила за основу проект оновленої "Енергетичної стратегії України на період до 2030 року". Документ передбачає, що частка відновлюваної енергетики в балансі країни складе до 2030 року лише 4-5%, тоді як Європейський Союз планує до 2020 року досягти цифри 20%.

Проти ухвалення документа виступили Державне агентство енергоефективності та енергозбереження, низка громадських організацій та екологи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua