Moody's знизило кредитний рейтинг Італії на два щаблі


Moody's знизило кредитний рейтинг Італії на два щаблі

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило довгостроковий кредитний рейтинг Італії на два щаблі з А3 до Ваа2, короткостроковий рейтинг підтверджений на рівні Prime-2. Прогноз за всіма рейтингами - "негативний". Інформація про це міститься у відповідній доповіді агентства.

Рішення експертів Moody's засноване на двох ключових факторах. По-перше, в агентстві прогнозують, що з великою часткою ймовірності в недалекому майбутньому італійський уряд почне відчувати фінансові труднощі у зв'язку зі зростаючою вартістю іноземних запозичень, що в підсумку може закрити для країни доступ на ринок іноземного капіталу. Крім того, на тлі розвитку негативних наслідків боргової кризи в Греції та Іспанії, уряд Італії може зіткнутися з втратою довіри інвесторів, в першу чергу, іноземних, що тільки погіршить ситуацію.

По-друге, короткостроковий прогноз економічного зростання республіки останнім часом піддається перегляду в бік зниження, що на фоні і без того слабких показників, а також високого безробіття ставить під сумніви здатність національного уряду виконати бюджетні завдання фіскального пакту ЄС. Невиконання ухвалених раніше зобов'язань обернеться для Риму репутаційними втратами, тобто втратою довіри з боку іноземних кредитних організацій та інших інвесторів, що в свою чергу може привести до різкого падіння попиту на національні облігації.

Разом з тим в Moody's відзначають, що присвоєний рівень Ваа2 відповідає достатній кредитоспроможності країни як позичальника. Крім того, Італія є членом єврозони і в разі різкого погіршення ситуації може розраховувати на допомогу партнерів. До плюсів італійської економіки в агентстві відносять високий рівень диверсифікації, даний чинник може стати "подушкою безпеки" і, за рахунок перерозподілу, зняти частину навантаження на найбільш проблемні сектори. Крім того, уряду країни вдається втримувати рівень первинного профіциту бюджету (тобто без урахування витрат на обслуговування державного боргу) та проводити структурне реформування фінансової системи.

У разі подальшого погіршення економічної ситуації, зокрема, відсутності прогнозів зростання національної економіки, рейтинг країни може бути знижений знову. Підвищення рейтингу можливо у випадку успішного виконання зазначених реформ фінансової системи за умови дотримання всіх взятих зобов'язань.

Нагадаємо, дефіцит бюджету Італії в I кварталі 2012 р. виріс до 8% ВВП проти показника 7% ВВП, зафіксованого за підсумками I кварталу 2011 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua