Україна у ІІ півріччі 2012 р планує експортувати в Польщу 90 млн куб. м свого газу


Україна у ІІ півріччі 2012 р планує експортувати в Польщу 90 млн куб. м свого газу

Україна має намір відновити експорт природного газу до Польщі з другого півріччя 2012 року, поставивши в сусідню державу 90 млн куб. м газу українського видобутку.

Відповідний показник закладений у прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу по Україні на 2012 рік, закріплений розпорядженням Кабінету міністрів №431-р від 20 червня, текст якого оприлюднений на урядовому порталі.

Згідно з документом, у третьому кварталі передбачається експортувати в Польщу 30 млн куб. м природного газу, в четвертому - 60 млн куб. м.

Як повідомлялося, підготовлений НАК "Нафтогаз України" проект балансу передбачав відновлення експорту українського газу в Польщу в 2012 році в загальному обсязі 200 млн куб. м.

Верховна Рада 17 червня 2011 року дозволила експорт українського природного газу, що дозволить НАК "Нафтогаз України" виконувати договір з Польською державною нафтогазовою компанією (PGNiG) про постачання газу в цю країну.

Закон "Про основи функціонування ринку природного газу" доповнено положенням, що дозволяє "Нафтогазу" і його дочірнім підприємствам експортувати природний газ, що видобувається в країні, в обсязі, що затверджується Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

НАК "Нафтогаз України" і PGNiG в жовтні 2004 року уклали контракт на будівництво газопроводу середнього тиску Устилуг (Україна) - Хрубешув (Польща) для забезпечення газом південно-східних районів Польщі. Будівництво газопроводу завершено у вересні 2005 року.

Угода про постачання газу по цьому газопроводу між "Нафтогазом України" і PGNiG на виконання міжурядових домовленостей була укладена 24 жовтня 2004 року. Згідно з угодою, український держхолдинг повинен поставляти на адресу PGNiG природний газ середньоазіатського або українського походження.

НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2011 року припинив експорт українського газу до Польщі через прикордонний пункт "Зосін" (біля Хрубешува). Раніше, у вересні-жовтні 2010 року, НАК також припиняв експорт українського газу в цю країну.

PGNiG заявила про необхідність відновлення постачання, як це передбачено договором, чинним до кінця 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua