Точка зору: Операція "Твіст" не прискорить зростання економіки США, але посилить інфляцію


Точка зору: Операція "Твіст" не прискорить зростання економіки США, але посилить інфляцію

Збільшення обсягів і продовження термінів операції "Твіст" Федеральної резервної системи (ФРС), спрямованої на підвищення терміновості активів на балансі ЦБ, не надасть істотної підтримки економіці, але може спричинити за собою посилення інфляції, вважає президент Річмондського банку ФРС Джеффрі Лекер.

У середу Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC) ФРС схвалив збільшення обсягів операції "Твіст" на $267 млрд, і Дж.Лекер був єдиним з 12 членів комітету, які проголосували проти цього рішення, повідомляє агентство Bloomberg.

"Я не вірю в те, що подальше грошово-кредитне стимулювання істотно вплине на економічне зростання і зайнятість, не посиливши при цьому інфляцію більше, ніж хотілося б", - сказав Дж.Лекер.

Голова Федерального резервного банку Річмонда висловлював незгоду з усіма чотирма рішеннями ФРС цього року.

"Хоча прогноз економічного зростання очевидно ослаб в останні тижні, перешкоди посиленню зростання, мабуть, не можуть бути усунені засобами грошово-кредитної політики", - заявив він.

На думку Дж.Лекера, додаткове стимулювання економіки за рахунок заходів грошово-кредитної політики може бути виправдано тільки "у разі стійкого і безперервного падіння інфляції" з тим, щоб повернути темпи інфляції до таргетованого ФРС рівня - 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua