0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри: кількість банкоматів в Україні буде зменшуватися через компанію VISA


Банкіри: кількість банкоматів в Україні буде зменшуватися через компанію VISA

Найближчим часом кількість банкоматів на вулицях українських міст може зменшитися. Принаймні, сьогодні найбільші банки всерйоз заговорили про згортання планів розвитку банкоматної мережі. Причиною стала широко розрекламована компанією VISA "акція" зі зниження для України міжбанківських комісій за переведення в готівку коштів за "чужими" картками, а саме ставка interchange за зняття готівки. Як виявилося, такий експеримент не має нічого спільного з турботою про зниження тарифів для клієнтів.

"Операції зі зняття готівки в банкоматах є для нас майже не прибутковими. Тепер же вони стають і зовсім збитковими, - каже заступник голови правління найбільшого українського банку "ПриватБанк" Олег Гороховський. - Крім того, ця зміна знищує результати довголітньої роботи великих банків і уряду, які прищеплювали платіжну культуру українцям. Тепер пластикова картка знову стане не більш ніж доступом до готівкових коштів, а рівень операцій з оплати товарів і послуг почне знижуватися і досягне рівня десятирічної давності".

Раніше за зняття 200 гривень (середня сума зняття за "чужою" карткою) український банк - власник банкомату отримував 5 гривень комісії, що було приблизно на рівні собівартості послуги, тепер же ця цифра зменшилася до 3 гривень. Навряд чи варто говорити, що для безперебійної роботи мережі необхідні інкасація банкомату, витрати на обслуговування, зв'язок і орендна плата. що постійно зростає. Тепер же, після зниження міжбанківських комісій за картками VISA, банки будуть отримувати за переведення в готівку коштів з карток менше собівартості і банкомати працюватимуть у збиток.

На думку опитаних нами українських банкірів, рішення VISA про адміністративне зниження комісій в Україні виглядає дуже дивним і зовсім необґрунтованим експериментом, оскільки в сусідній Росії, де, до речі, розташований регіональний офіс VISA, комісії ніхто не планував знижувати.

Багато фінансистів висловлюють припущення, що в явній дискримінації по відношенню до українських банків можуть бути зацікавлені великі європейські або російські гравці, які планують активне входження на наш ринок. Адже після зниження міжбанківських комісій будь-який іноземний банк, який хоче працювати в Україні, тепер може взагалі не витрачатися на розвиток банкоматної мережі, компенсуючи клієнтам комісію, яка після зміни платіжною системою стала просто "смішною". І замість багатьох мільйонів доларів інвестицій у створення власної мережі, вільно користуватися інфраструктурою конкурентів. Як у цій відверто недобросовісній схемі виявилася замішаною компанія зі світовим ім'ям - в цьому ще варто розібратися, в тому числі і Антимонопольному комітету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua