Колишній радник Сороса прогнозує банкрутство Японії


Колишній радник Сороса прогнозує банкрутство Японії

Японія може збанкрутувати до 2017 року, так що інвесторам варто позбавлятися від ієни і купувати активи, номіновані в інших твердих валютах, заявив колишній радник мільярдера Джорджа Сороса Такесі Фудзімакі.

На його думку, після дефолту вартість ієни впаде в п'ять-шість разів - до 400-500 ієн за долар.

Одночасно ставки за 10-річними облігаціями Японії підскочать до 80% річних. За словами Фудзімакі, на цей випадок він вже почав скуповувати долари.

Японія зараз має надзвичайно високі показники держборгу. До 2014 року обсяг заборгованості складе 245% від ВВП. Для порівняння, в 1984 році він становив 67,3%. Незважаючи на спроби підвищити податки заради наповнення бюджету, борги зростають з кожним роком.

Фудзімакі зазначив, що способів виходу з кризи у Японії немає. Радник Сороса вважає, що у Токіо є тільки два варіанти дій - оголошувати дефолт або вмикати на повну потужність друкарський верстат аж до настання гіперінфляції.

Японія знаходиться в стані економічної стагнації понад 20 років з невеликими перервами. Для підтримки економіки уряд і ЦБ постійно використовують різні програми стимулювання, що в підсумку призводить до подальшого зростання держборгу.

Нагадаємо, японські чиновники і співробітники Центробанку розробляють план дій щодо захисту економіки країни та фінансового ринку від загострення боргової кризи в Європі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua