Опитування: Українці очікують погіршення відносин з ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Опитування: Українці очікують погіршення відносин з ЄС

1182
Більшість українців, за даними опитування DW-Trend, очікують погіршення відносин з Євросоюзом і Німеччиною. Проте більшість, як і раніше, виступає за приєднання України до ЄС і розділяє його основні політичні цілі.
На тлі тривалої критики порушень норм демократії та правової держави в Україні відносини між Києвом і Брюсселем, на думку українців, помітно охололи. Такий один з підсумків соціологічного опитування DW-Trend, проведеного в червні в Україні українським відділенням Інституту вивчення ринку і громадської думки IFAK на замовлення української редакції DW.
Всього 15% українців оцінюють зв'язки їхньої країни з ЄС як дружні або партнерські. Це обвальне падіння на 32 відсоткові пункти, в порівнянні з результатами аналогічного опитування в квітні 2011 року. Зараз 37% респондентів вважають відносини України з Євросоюзом натягнутими або навіть ворожими. Третина опитаних оцінюють їх як нейтральні.
Погіршилася і оцінка двосторонніх відносин з Німеччиною. У квітні 2011 року 51 опитаний вважав їх дружніми або партнерськими. Сьогодні - лише 24%. 43% опитаних оцінюють ці зв'язки як нейтральні, а 22% вважають їх натягнутими або навіть ворожими.
Більшість українців не сподіваються, що при президенті Вікторі Януковичі відносини з ЄС чи Німеччиною можуть покращитися. Навпаки, вони очікують подальшого погіршення. Лише кожен десятий вважає, що за Януковича контакти з ЄС (10%) або Німеччиною (9%) можуть покращитися. А ось погіршення зв'язків з Євросоюзом чекає кожен третій. 27% всіх респондентів вважають, що відносини з Німеччиною погіршаться.
Більшість опитаних, крім цього, песимістично оцінюють імідж України в Європі. Тільки 3% респондентів вважають, що Європа бачить в Україні надійного стратегічного партнера: у порівнянні з попереднім опитуванням, це скорочення на 15 відсоткових пунктів. Сьогодні 36% українців впевнені, що їхня країна практично не грає ніякої ролі на міжнародній арені. 34% вважають, що Україну сприймають лише як постачальника сировини та дешевої робочої сили.
Проте, більше половини українців - 54% - підтримують ідею вступу України в Євросоюз. Проте кількість противників такого кроку, у порівнянні з 2011 роком, зросла. 29% сьогодні висловлюються проти вступу в ЄС. Це на 11 відсоткових пунктів більше, ніж у минулому році.
Можливо, позиції скептиків в Україні зміцнила фінансова та економічна криза, що триває в ЄС. Українці досі бачать в Євросоюзі насамперед економічне співтовариство. 69% респондентів висувають на передній план мету економічного зростання. 49% упевнені, що це і є головне завдання ЄС. У той же час кожен четвертий опитаний розцінює верховенство спільних цінностей, включаючи демократію і свободу думок, як спільну з Євросоюзом платформу.
Рішення деяких політиків країн ЄС не відвідувати матчі Євро-2012 в Україні на знак протесту проти порушень прав людини в цій країні підтримують лише 25% опитаних. Більше половини (54%) політичний бойкот відкидають. Схожа картина - і з зимовими Олімпійськими іграми в Сочі в 2014 році. Політичний бойкот Ігор готова підтримати лише меншість українців.
Під час репрезентативного дослідження по всій Україні було опитано 1000 осіб у віці від 18 до 65 років.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас