Арбузов: Україна готова протистояти негативному зовнішньому впливу на економіку


Арбузов: Україна готова протистояти негативному зовнішньому впливу на економіку

В України є комплексний план заходів на випадок, якщо негативний зовнішній вплив на економіку країни все ж таки відбудеться. Про це заявив голова Національного банку України Сергій Арбузов в інтерв'ю американському виданню Fluent In Foreign.

Оцінюючи розвиток економічної ситуації в Україні, голова НБУ відзначив, що владі вдалося добитися значного прогресу в реалізації комплексної стратегії реформ. "Зараз йдуть масштабні трансформації усіх сфер економіки та соціальної сфери. Зокрема, впроваджуються пенсійна, митна, податкова реформи. Уже сьогодні вони матеріалізуються в реальні результати", - сказав він.

Крім того, Арбузов підкреслив, що триває дерегуляція економіки, реформування судової системи та кримінальної юстиції, затверджена Національна антикорупційна стратегія на 2011-2015 роки, в цьому році почали діяти нові закони про протидію корупції, готується новий Трудовий кодекс.

За словами голови Нацбанку, Україна має певні успіхи і в макроекономічній сфері. "За нашими оцінками, в 2012 році економіка України зросте на 2-3%. Внаслідок стабілізації у сфері державних фінансів дефіцит державного бюджету складе 1,8% ВВП. Рівень інфляції другий рік поспіль б'є мінімальні історичні рекорди, зараз він становить 0,6% в річному вирахуванні. Наш прогноз інфляції на цей рік - близько 5%. Для країни - це дуже хороший результат. Національний банк України і надалі має намір докладати зусилля для втримання інфляції на стабільно низькому рівні", - зазначив він.

У той же час, за словами Арбузова, розвиток економічної ситуації в Україні буде значно залежати від зовнішніх факторів. "Разом з урядом ми уважно стежимо за подіями на світових фінансових ринках. Є комплексний план заходів на випадок, якщо негативний зовнішній вплив на економіку України все ж таки відбудеться", - резюмував голова НБУ.

Нагадаємо, раніше Сергій Арбузов прогнозував, що інфляція в Україні в 2012 році може обмежитися 5%, що нижче від урядового прогнозу (7,9%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua