У червні бензин в Україні буде дешевшати часто і набагато


У червні бензин в Україні буде дешевшати часто і набагато

Бензин продовжує дешевшати слідом за нафтою (впала за місяць до $106-107 за барель, або майже на $10), і через півтора місяця можемо вийти на ціни січня, це 10,5 грн за літр А-95 і до 9,5 грн за літр дизпалива, прогнозують експерти "Сегодня".

Поки ціни в роздробі знизилися за травень на 20-25 коп./л (середня по країні - 11,18 грн за літр А-95. - Авт.), але, за розрахунками директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, падіння продовжиться: "Однозначно, що до кінця червня - початку липня А-95 буде коштувати менше 11 гривень, в червні буде падіння на 10-15 коп./л на тиждень". Експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко каже, що імпортний бензин уже сьогодні повинен коштувати 11-11,1 грн/л (зараз 11,2 грн. - Авт.), але трейдери, що торгують ним, тримають ціни, орієнтуючись на вартість українського палива, яке вважається нижчим за якістю. "Повинні сказати своє слово держава та Антимонопольний комітет. Поки там лише вивчають питання", - говорить Сіренко.

"Ціни повинні падати швидше, про це домовилися з трейдерами ще 11 травня на засіданні експертно-аналітичної групи, але, схоже, хтось чогось не зрозумів, - сказав нам заступник директора департаменту нафтопродуктів Міненергетики Костянтин Бородін. - Незабаром поновляться аукціони з продажу української нафти, наші НПЗ збільшать випуск бензину, і паливо подешевшає".

Днями міністр енергетики Юрій Бойко повідомив, що планується до 2021 року припинити випуск, імпорт і продаж бензину А-92. За словами Рябцева, припиниться попит на цей вид палива: всі сучасні автомобілі використовують А-95 і А-98, а ті, що їздять на 92-му, на той час стануть металобрухтом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua