Гривня повинна постійно девальвувати


Гривня повинна постійно девальвувати

Національний банк України нарешті зрозумів, що гривню потрібно девальвувати. Про це під час прес-конференції заявив фінансовий експерт, заслужений економіст України Віктор Суслов.

"Я не очікую різкого та глибокого обвалу гривні, точно як і інших світових валют в цьому році. Але я впевнений в тому, що гривня має постійно і плавно девальвувати, і очевидність цього процесу стала зрозуміла ще рік тому. На мою думку , Нацбанк штучно утримував курс гривні більше року, приносячи цим величезні збитки економіці. Необхідність девальвації завжди можна довести аналізом стану платіжного балансу. Від’ємне сальдо платіжного балансу в 2011 році становило 2 млрд 455 млн дол. Це сальдо довелося покривати за рахунок валютних резервів. При цьому від’ємне сальдо торгового балансу склало 13 млрд 805 млн дол, а від’ємне сальдо за поточними операціями - 9 млрд 6 млн дол Нацбанк не повинен був допускати таку ситуацію, наслідком якої стало зниження конкурентоспроможності українського експорту", - зазначив Суслов.

Економіст відзначив, що такі негативні тенденції зберігалися і в I кварталі поточного року. Від’ємне сальдо платіжного балансу склало 569 млн дол, а рік тому за такий же період цей показник становив 1 млрд 113 млн.

"Більш ніж у чотири рази зменшилося позитивне сальдо за фінансовим рахунком: з 2 млрд 466 млн в I кварталі 2011 року до 601 млн дол. за цей же період цього року. Це означає, що Україні все важче отримувати зовнішні кредити. Нацбанк нарешті зрозумів необхідність девальвації гривні, судячи з останніх заяв його представників", - сказав Суслов.

Нагадаємо, як відзначав директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, Національному банку вдалося зупинити девальвацію гривні за рахунок зменшення грошової маси.

"Девальвація гривні припинена, тому що Національний банк України другий місяць поспіль знижує грошову масу", - сказав він.

Однак, за словами експерта, почалася негативна тенденція. Так, сьогодні відбувається падіння міжнародних резервів Нацбанку і на 1 грудня вони склали 32,4 млрд дол.

"Міжнародні резерви НБУ зараз істотно скоротилися. Але гривнева грошова маса не скоротилася в тому обсязі, в якому скоротилися золотовалютні запаси", - зазначив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua