В Раді зареєстрували постанову про скасування новоприйнятого КПК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Раді зареєстрували постанову про скасування новоприйнятого КПК

375
Член фракції "БЮТ-Батьківщина" Юрій Одарченко вніс до Верховної Ради проект постанови, якою скасовується прийняття Кримінально-процесуального кодексу України.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Київської міської партійної організації "ВО "Батьківщина", своє рішення народний депутат обґрунтовує тим, що при прийнятті КПК в ніч на 13 квітня цього року в залі були присутні всього близько 50 народних депутатів, у той час як для результативного голосування має бути не менше 226 осіб.
"Всі розмови "регіоналів" про те, що в Конституції недостатньо чітко виписано, що забороняється передавати картки для голосування, не відповідає дійсності. Конституційний суд двічі роз'яснював відповідні положення: депутат не має права голосувати за іншого депутата, а Верховна Рада повноважна прийняти будь-яке рішення тільки за умови, що в залі фізично присутня необхідна кількість депутатів", - зазначив Одарченко.
Депутат також зазначив, що готовий подарувати копії рішень Конституційного суду всім депутатам, яким невідомі ці рішення, для "більш глибокого вивчення".
У БЮТ зазначають, що відповідно до чинного Регламенту, в разі внесення пропозиції про скасування рішення Голова Верховної Ради не має права підписувати прийнятий УПК до розгляду цієї пропозиції народними депутатами.
Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада прийняла новий Кримінально-процесуальний кодекс України в ніч на 13 квітня 2012 р. "За" прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих в сесійній залі.
Парламент розглядав у другому читанні КПК чотири дні, починаючи з 10 квітня. Однак якщо 10 і 11 квітня засідання ВР оголошувалися закритими, то пленарне засідання, яке розпочалося о 10.00 12 квітня, завершилося лише 13 квітня близько 4.10 ранку.
Всього в кодекс було внесено понад 3700 поправок.
Близько 23.00 12 квітня депутати з фракції "БЮТ-Батьківщина" покинули сесійну залу парламенту, оскільки парламент не враховував пропозиції в проект УПК від опозиційних фракцій.
Перед цим член фракції "БЮТ-Батьківщина" Ю.Одарченко повідомив, що, за підрахунками опозиції, в сесійній залі на той момент перебувало всього 56 депутатів від фракцій більшості. Він заявив, що опозиція буде звертатися до суду, оскільки Верховна Рада приймає важливі закони, незважаючи на відсутність необхідної кількості депутатів у сесійній залі.
У свою чергу, Голова парламенту Володимир Литвин стверджує, що під час прийняття нового КПК "ніякого порушення Регламенту не було" Верховною Радою України.
А лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить ніякого порушення в тому, що один депутат голосував за 4-5 своїх колег при прийнятті нового Кримінально-процесуального кодексу.
"Ми не порушили жодної букви Регламенту і жодного закону нашої держави", - сказав Єфремов. Він зазначив, що депутати обговорювали кожну поправку і витратили достатньо часу для того, щоб обговорити всі питання, пов'язані з КПК.
"Тому якщо хтось бачить якісь порушення, то існує процедура оскарження і хай подають відповідне звернення", - сказав він.
Відповідаючи на уточнююче запитання УНІАН, чи не є голосування одного депутата за своїх 4-5 колег порушенням, лідер фракції ПР сказав: "У нас написано, що депутат голосує електронною карткою, а яким чином він розпоряджається електронною карткою - в Регламенті не обумовлюється".
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас