У вітчизняних цукровиків є конкуренти - ринок заполонили цукрозамінники


У вітчизняних цукровиків є конкуренти - ринок заполонили цукрозамінники

Цукру в Україні - повні комори. Коштує цьогоріч він щонайменше на 2-3 гривні дешевше, ніж минулого. Ось тільки виробники шкодують. По-перше, запаси продукту подіти нікуди. Зварили стільки, що населення не з’їсть. По-друге, у білого піску з’явилися конкуренти. А саме - цукрозамінники та підсолоджувачі. Вони навіть дешевші. Ціна синтетичних товарів у середньому до ста доларів за тонну. Тоді, як цукор - 650 доларів відповідно.

Олександр Вержиховський, експерт з питань якості та безпечності продуктів АПК:

"Споживання цукру в Україні 1,8 мільйонів тонн на рік і за різними оцінками від 200 до 400 тисяч тонн еквівалент цукру завозиться цих цукрозамінників та підсолоджуючих речовин. То, звісно, це не може не позначитись негативно на діяльності цукрової галузі".

Олександр Печенога, представник Мінагропроду:

"В 2012-му році обсяги цукру достатні для забезпечення потреб. Але імпорт цукрозамінників звичайно буде присутній. В першу чергу, для виробництва продуктів дієтичного та діабетичного харчування".

Микола Гульчій, головний лікар Київського ендокринологічного центру:

"Є ряд препаратів, які зняті з виробництва. Це сахарін. Він знятий в усіх країнах, тому що викликав в експерименті рак сечового міхура. Звичайно, користуватись синтетичними цукрозамінниками є не рекомендовано. Тому, що все-таки це не природні препарати. Самий хороший препарат - це стевія. Який рекомендують і вагітним, і дітям".

Наталія Духаніна, фармацевт:

"Приходят в возрасте, которые страдают сахарным диабетом. Которые хотят избавиться от лишнего веса. Ну и молодые, которые тоже берегут свой вес".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua