АМКУ розслідує причини "дорогого" бензину


АМКУ розслідує причини "дорогого" бензину

За вихідні бензин знову подорожчав - на десять копійок. Максимальна планка на квітень - 11,30 грн за літр. Якщо уряд не зможе знизити вартості пального. Так заявляють нафтотрейдери. Проте вище - не буде. Адже світові розцінки на нафту - стабілізувались. Тим часом водії вже скорочують поїздки та пересідають на громадський транспорт.

Протягом вихідних великі мережі знову підвищили ціни на пальне. Від двох до десяти копійок на літрі. Середня вартість 95-го по країні досягла 10,92 грн. Такі дані моніторингу консалтингових компаній. Зростання цін на бензин та дизель аналітики називають економічно обґрунтованим. І пов'язують зі подорожчанням нафти в Європі. Як наслідок - збільшенням оптових цін на пальне в Україні.

Геннадій Рябцев, експерт ринку нафтопродуктів:

"Це подорожчання є прогнозованим. В ньому, до речі, не зацікавлені трейдери. Оскільки будь-яке подорожчання спричинює зменшення обсягів реалізації нафтопродуктів. Зокрема через АЗС".

Леонід Косянчук, президент асоціації нафтотрейдерів:

"Це якщо уряд все ж таки не прийме рішення понизити акцизи на період таких пікових напружень на міжнародному ринку. Тому що це не єдиний захід, який може бути ефективним".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Архiви:2012 2011 2010 2009
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua