Китай почне видавати країнам БРІКС кредити в юанях


Китай почне видавати країнам БРІКС кредити в юанях

Банк розвитку Китаю (CDB) має намір видавати країнам БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, ПАР) кредити в юанях. Відповідний меморандум про взаєморозуміння сторони планують підписати 29 березня 2012 року. Про це пише The Financial Times з посиланням на джерела, близькі до переговорів.

За умовами угоди, CDB буде кредитувати банки країн-партнерів в юанях, а ті, в свою чергу, почнуть видачу позик у національних валютах. FT пише з посиланням на підрахунки Morgan Stanley, що в даний час частка юаня в торгових операціях КНР на території Азії становить 13 відсотків. HSBC прогнозує, що до 2015 року цей показник зросте до 50 відсотків.

З російського боку договір буде підписувати Внєшекономбанк. Також в переговорах беруть участь Експортно-імпортний банк Індії, Бразильський банк розвитку і Банк розвитку Південної Африки. У Росії з Китаєм вже є договір про взаєморозрахунки у національних валютах, який був підписаний влітку минулого року.

Банки та регулятори Китаю, на балансі якого перебувають доларові активи на суму близько трьох трильйонів доларів, побоюються ослаблення американської нацвалюти. Враховуючи в тому числі і боргову кризу єврозони, КНР докладає значних зусиль для диверсифікації своїх валютних резервів і зростання впливу юаня.

Торік було оголошено про кілька значимих подій на валютному і грошовому ринках КНР. У листопаді Шанхайська фондова біржа заявила про готовність надати іноземним компаніями вільно розміщувати свої акції. Крім того, в середині грудня влада дозволила оплачувати акції місцевих компаній розміщеними на офшорних рахунках юанями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua