Британський парламент: Час готуватися до розпаду єврозони


Британський парламент: Час готуватися до розпаду єврозони

Комітет британського парламенту рекомендував міністрам скласти план на випадок розпаду єврозони. На думку членів комітету, це може призвести до масових безладів і притоку в країну економічних мігрантів, пише Корреспондент.

Комітет палати громад зі стратегії в галузі національної безпеки заявив, що можливий повний або частковий крах європейської єдиної валюти.

У заяві у відповідь уряд вказує, що довгострокова безпека є центральним моментом його зовнішньої політики.

Парламентський комітет, членом якого є, серед інших, колишній директор розвідувальної служби МІ-5 баронеса Маннінгем-Буллер, вважає, що економічна стабільність може позбавити Британію можливості захищати себе.

Крім того, в доповіді комітету йдеться, що європейські країни у випадку серйозної фінансово-економічної кризи можуть виявитися вимушеними піти на скорочення витрат на оборону.

Голова комітету і колишній міністр закордонних справ в уряді лейбористів Маргарет Бекетт заявила, що низка питань в урядовій стратегії залишаються неясними.

"Нам необхідна громадська дискусія з питання про те, якою країною ми хочемо стати в майбутньому, і чи відповідають наші амбіції нашим фінансовим можливостям", - сказала вона.

За її словами, немає ніяких свідчень того, що стратегія в галузі національної безпеки визначала ті чи інші рішення уряду в ході подій в Лівії та Сирії.

Цей документ, на думку колишнього міністра, був складений у поспіху відразу після виборів 2010 року, а його перегляд в 2015 році повинен проходити в рамках набагато більш продуманого процесу.

У своїй доповіді парламентський комітет, створений з метою спостереження за Радою з національної безпеки, головою якого є прем'єр-міністр, зазначає, що Британії, можливо, доведеться переглянути свої відносини з США у зв'язку з тим, що Вашингтон змінює свої стратегічні пріоритети, переносячи їх з Європи в Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

"Ми вважаємо, що було б абсолютно нереалістично не чекати зменшення впливу Британії на міжнародній арені в середньо- і довгостроковому плані", - йдеться в доповіді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua