НБУ чекає грошової оцінки соціальних ініціатив для монетарного реагування


НБУ чекає грошової оцінки соціальних ініціатив для монетарного реагування

Вплив соціальних ініціатив президента України, оприлюднених на розширеному засіданні уряду в середу, на курс гривні можна буде оцінити тільки після відповідного розрахунку необхідних для їх виконання фінансових ресурсів, повідомив голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов.

"Коли зрозуміємо, які обсяги ресурсів будуть визначені, від цього буде будуватися монетарна політика", - сказав голова Нацбанку журналістам за підсумками засідання уряду в середу.

Водночас він виключив емісійне фінансування цих ініціатив.

Як повідомлялося, президент, зокрема, доручив з 1 травня підвищити 9 млн пенсіонерам пенсії середньому на 100 грн на місяць (7,2 млрд грн за вісім місяців), в червні-грудні виплатити 6 млн вкладникам Сбербанку к.СРСР до 1000 грн (до 6 млрд грн), підняти пенсії військовим пенсіонерам з 1 липня на 165 грн на місяць і збільшити пенсії 173 тис. членам сімей померлих інвалідів війни в травні-грудні на 119 грн в місяць (0,16 млрд грн), а також підвищити на 30-50% розмір виплат 1 млн учасників війни.

НБУ раніше прогнозував зростання монетарної бази в 2012 році на 16%, тоді як в 2011 році вона зросла на 6,3% - до 239,9 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua