Уряд змінить бюджет-2012 з урахуванням нової соцполітики Януковича


Уряд змінить бюджет-2012 з урахуванням нової соцполітики Януковича

Президент України Віктор Янукович запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для покращення якості життя громадян.

"Нам потрібно відновити основний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує. Йдеться про підвищення ефективності соціальної політики. Це не тільки заощадило б кошти соціального спрямування, а й поліпшило б атмосферу в суспільстві, показало б справжню орієнтацію держави на чесний перерозподіл доходів", - сказав він, виступаючи сьогодні, 7 березня, на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

Другим напрямом, за його словами, має стати "комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування".

"Необхідно ввести механізм перерозподілу результатів економічної діяльності, який би стримував подальшу соціальну та економічну поляризацію в суспільстві, підняв би рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств", - додав Янукович, уточнивши, що для цього необхідно ввести податок на багатство.

Третім напрямком, за словами Януковича, має стати глибока модернізація в сфері соціального забезпечення. "Для чого необхідно перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини, і сім'ї. Курс на європейські стандарти означає перехід до створення можливостей замість подолання наслідків", - сказав глава держави.

В рамках четвертого напряму, за словами Януковича, держава повинна сприяти ефективній зайнятості та створенню нових робочих місць. "Працездатні люди повинні отримати можливість повною мірою забезпечити свої потреби і потреби своєї сім'ї, не звертаючись по допомогу до держави. На сьогоднішній день, як ніколи, набуває актуальності необхідність створення робочих місць. У цьому питанні є кілька принципових позицій і почну з того, що завдання створення робочих місць не варто розуміти як самоціль, а тільки як засіб реалізації масштабної національної стратегії модернізації. Нові робочі місця покликані забезпечити нову якість економічного зростання", - сказав Президент.

Глава держави також доручив уряду втричі збільшити бюджетні витрати на забезпечення житлом ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів війни - до 317 млн грн. "Уряд повинен виконати взяті зобов'язання і втричі в порівнянні з минулим роком збільшити бюджетні витрати на вирішення цього питання - до 317 млн грн", - заявив Янукович.

За його словами, питання забезпечення житлом інвалідів війни та ліквідаторів ЧАЕС є дуже болючим, оскільки "багато з них йдуть з життя, так і не дочекавшись обіцяних квадратних метрів".

Глава держави також пообіцяв, що програма іпотечного кредитування "Доступне житло" запрацює вже з травня поточного року і буде надавати громадянам України кредити на житло не дорожче 2-3% на 10-15 років.

"Починаючи з травня місяця розпочне роботу державна іпотека - програма кредитування під житлове будівництво. Вартість кредитів для людей буде становити не більше ніж 2-3%. Решту компенсує банкам держава. Терміни таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років", - зазначив глава держави.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що в поточному році іпотечне будівництво буде збільшено в два рази.

На сьогоднішньому засіданні уряду Янукович також повідомив, що працівники галузей з високим рівнем травматизму в 2012 р. отримають додатково в середньому по 500 грн. "Моє доручення - провести з 1 квітня цього року поетапний перерахунок страхових виплат. Це в цьому році 190 тис. осіб, в більшості працівники галузі з високим рівнем травматизму отримають додатково в середньому по 500 грн", - сказав він.

Глава держави також доручив уряду підготувати план поетапного підвищення допомоги малозабезпеченим сім'ям до рівня прожиткового мінімуму.

"З цього року інваліди та пенсіонери, які живуть у малозабезпечених сім'ях, повинні додатково отримати по 168 грн. Таким чином, ми підвищимо допомогу їм до 100% прожиткового мінімуму", - уточнив Янукович. Нагадаємо, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня збільшено на 13 грн - до 1017 грн.

Янукович також закликав Кабінет міністрів з 1 липня 2012 р. підвищити пенсію військовослужбовцям на 165 грн. "Довгий час залишається поза увагою уряду поліпшення пенсійного забезпечення військовослужбовців. Пенсії цієї категорії пенсіонерів не перераховувалися з 2008 року. Я на це не раз звертав увагу уряду... Необхідно вже з 1 липня передбачити поетапне підвищення пенсії військовослужбовців за вислугу років у середньому на 165 грн", - сказав Янукович.

Також, за його словами, необхідно подбати про учасників війни, "яких понад 1 млн людей". "Вони отримують найнижчий рівень пенсії - розмір доплати у травні повинен зрости до 50%", - сказав глава держави.

Він також уточнив, що інвалідам війни в цьому році додатково підвищать одноразову допомогу до свята Дня перемоги. В залежності від групи інвалідності вона складе від 1520 грн до 2200 грн, а пенсія членів сімей інвалідів війни в цьому році має зрости на 117 грн. Раніше глава держави доручив уряду забезпечити перерахунок пенсій з 1 травня.

У свою чергу Азаров повідомив, що уряд підготує поправки до бюджету на 2012 рік з урахуванням нової соцполітики Януковича.

"Сьогодні засідання уряду є історичним ... Президент поставив нові конкретні завдання в соціальній сфері ... Ми повинні реалізувати всі ці заходи в поправках до бюджету на 2012 р., врахувати ці положення на 2013 р., а також у великій кількості нормативних актів", - сказав прем'єр.

За його словами, уряд повинен виконати завдання Президента "за рахунок зростання економіки, оптимізації адміністрування податків, збільшення виробництва".

Наприкінці лютого ц.р. Азаров доручив проаналізувати перелік соціальних виплат і запропонувати уряду нові підходи до нарахування соціальної допомоги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua