Прем'єр Греції: Ми на порозі краху


Прем'єр Греції: Ми на порозі краху

Прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос в телезверненні в суботу закликав співгромадян підтримати кредитну угоду з ЄС, повідомляє РИА Новости.

За його словами, ухвалення угоди, заплановане на неділю в парламенті країни, дозволить Греції отримати 130-мільярдний фінансування ЄС та МВФ і списати до 100 млрд боргу перед приватними кредиторами, в іншому випадку країну чекає банкрутство.

"Ми за один крок до нульової позначки", - сказав Пападімос.

За його словами, новій економічній програмі немає альтернативи.

"Економічна програма, внесена в парламент, і фінансова підтримка, яка буде її супроводжувати, є необхідними передумовами, щоб врятувати найбільш важливі завоювання останніх десятиліть і забезпечити Греції місце серед розвинених країн Європи і в єврозоні. Це абсолютно необхідно, щоб забезпечити наші національні інтереси", - сказав Пападімос.

Прем'єр заявив, що дефолт по 360-мільярдному боргу стане для Греції справжньою катастрофою.

"Дехто каже: банкрутство краще, ніж така економічна програма, яка включає болісні заходи. Ті, хто стверджує щось подібне, глибоко помиляються або займаються небезпечною демагогією. Неконтрольоване банкрутство ввергло б нашу країну в катастрофічну ситуацію, створило б умови для неконтрольованого економічного хаосу і соціального вибуху", - сказав Пападімос.

Прем'єр в похмурих тонах описав ситуацію, яка може скластися в країні після дефолту. Зокрема, за його словами, держава не зможе платити зарплати і пенсії, забезпечувати роботу лікарень та шкіл. "Ми як і раніше маємо первинний дефіцит понад 5 мільярдів євро. Таким чином, доходів держави недостатньо, щоб покрити витрати, навіть якби ми припинили обслуговувати борг", - пояснив прем'єр.

Можливий дефолт позбавить греків доступу до імпорту, включаючи ліки та паливо, продовжив Пападімос. Державний і приватний сектор втратять доступ до запозичень, відсутність ліквідності призведе до масового банкрутства підприємств і, як наслідок, до зростання безробіття, яке вже перевищило 20%. Рівень життя різко впаде, а економіка країни опиниться в періоді тривалої рецесії, яка буде супроводжуватися бідністю і безробіттям, сказав Пападімос. Як наслідок, Греції рано чи пізно довелося б вийти з єврозони, уточнив він.

"Ціна, яку має для суспільства дана економічна програма, обмежена в порівнянні з економічною та соціальної катастрофою, яка прийде, якщо ми її не приймемо", - уклав Пападімос.

Як очікується, кредитну угоду буде розглянуто і прийнято в парламенті країни в ніч на понеділок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua