Moody's констатує падіння попиту на рейтинги у зв'язку з борговою кризою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's констатує падіння попиту на рейтинги у зв'язку з борговою кризою

166
Компанія Moody's Corp, що управляє другим за величиною рейтинговим агентством в світі, Moody's Investors Service, заявила, що в останньому кварталі 2011 року її прибуток упав на 30% через зниження попиту на рейтингування з боку емітентів. Зниження попиту на свої послуги агентство пов'язує з загальним падінням попиту на облігації в умовах боргової кризи, пише "Комерсант".
Чистий прибуток Moody's в останньому кварталі минулого року склав 96,2 млн доларів (0,43 долара в перерахунку на акцію), що на 30% менше, ніж в останньому кварталі 2010-го і нижче прогнозів аналітиків Thomson Reuters, які очікували від компанії квартального прибутку в 0,49 долара на акцію. У Moody's Investors Service загальносвітова виручка корпоративних фінансових операцій склала 141,2 млн доларів, що на 14% менше, ніж у четвертому кварталі 2010 року. Виручка від корпоративних фінансових операцій в США скоротилася на 13%, за межами США - на 16%. Компанія пояснює зниження виручки "ослабленням обсягів випуску облігацій і позик", що автоматично означає менші надходження для самого рейтингового агентства, якому емітенти платять за визначення кредитних рейтингів.
Як відомо, наприкінці минулого року рейтингові агентства опинилися в досить складній ситуації. Крім загального зниження емісій боргових інструментів, рейтингування яких є одним з основних джерел прибутку для агентств, вони потрапили під шквал критики, в першу чергу з боку урядів низки країн світу. Влада вважає, що агентства необґрунтовано знижують суверенні рейтинги країн і тим самим сприяють загостренню боргової кризи. Зокрема, влада ЄС неодноразово закликала європейських емітентів знизити свою залежність від найбільших рейтингових агентств. У листопаді минулого року Єврокомісія представила план з посилення контролю за роботою кредитних рейтингових агентств. Влада ЄС офіційно закликала фінансові інститути "не покладатися сліпо" тільки на кредитні рейтинги при здійсненні інвестиційної діяльності. Емітентів зобов'яжуть кожні три роки міняти рейтингові агентства, які надають послуги з присвоєння рейтингів даного емітенту. ЄС також хоче дати інвесторам право подавати в суд на рейтингові агентства, якщо інвестори, покладаючись тільки на рейтинги, зазнали збитів.
За матеріалами:
Коммерсантъ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас