Київ і Москва врегулюють газові відносини не раніше осені — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київ і Москва врегулюють газові відносини не раніше осені

Енергетика
464
Ще до парламентських виборів здавалося, що тема України буде ключовою. Зверніть увагу, що перед виборами в Думу прем'єр Володимир Путін написав статтю в газеті "Известия", де йшлося виключно про тему євразійського єдиного економічного простору. Ми всі розуміли, що Білорусь, Казахстан - це добре. Але без України цей проект не виглядає повним. І це була заявка на президентську програму Путіна. Це була відповідь на запитання, що ви будете робити наступні 6 років: от, буду займатися євразійським проектом, інтегрувати Україну в наші процеси. Але все змінилося в грудні, пише Дело.
Тепер Путін змушений реагувати на Болотну площу (площа в Москві, на якій 10 грудня 2011 р. відбувся мітинг "За чесні вибори", що став наймасовішою акцією проти влади з кінця 1990-х років). Кажуть, що Болотною площею весь електорат в Росії не обмежується. Звичайно, не обмежується. Зрозуміло, що злими городянами вся Росія не вичерпується. Але вони привертають увагу. Тому навіть ті, хто не збирається ходити на мітинги, у них все одно змінюється ставлення до подій, і для них тема СНД, України поступово відходить на другий план.
Зараз теми євразійського проекту, України виносити на перше місце Путін вже не може, тому вони поступово відходять в бік. У Путіна є "залізний" електорат, який і так за нього проголосує. Тому сьогодні він повинен боротися зі злими городянами - якось їх переманювати на свій бік. Я вважаю, з часом тема України, природно, повернеться.
Мені здається, що агресивна позиція України під час газових переговорів наприкінці 2011-го і початку цього року пов'язана з тим, що українці вважають, що тепер цю тему добре можна продати Росії. Що Путін купить цей сюжет перед президентськими виборами. Він може і готовий був її купити. Але, як я говорив, зараз цю тему навіть своєму електорату не продати.
У нас часу на врегулювання газових відносин залишилося до кінця цього року. У наступному році Росія розпочне будівництво "Південного потоку", після чого переговори стають безглуздими. Але, мені здається, все-таки Україна близька до розуміння, що вирішувати цю тему треба. Мій прогноз - восени поточного року ми врегулюємо наші газові відносини.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас