Експерт: Скоро Росія запропонує за українську ГТС 2 млрд. дол.


Експерт: Скоро Росія запропонує за українську ГТС 2 млрд. дол.

Росія втрачає інтерес до створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою.

Таку думку висловив президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко.

"Для того щоб зараз домовитися про консорціум, українській владі потрібно переконати російську сторону, що він Росію цікавить. Росія вже почала вкладати гроші в "Південний потік", повідомивши, що він буде побудований. Скасувати це не зможе навіть російський уряд, бо було вкладено реально багато грошей", - наводить слова експерта Gazeta.ua.

За словами Іщенка, Росія може пропонувати по ГТС України все менше грошей. "Російська сторона говорить про 4-5 мільярди доларів. Чому? Проблема полягає в тому, що українську трубу "не може купити ніхто, тільки "Газпром". Тому для російського монополіста вона вже не становить такої цінності, як 5-10 років тому. Вже куплена білоруська труба, надійшли пропозиції від Польщі протягнути другу гілку "Ямал - Західна Європа". Скоро "Газпром" запропонує 2 мільярди доларів", - заявив експерт.

Іщенко впевнений, що можуть бути використані й інші методи тиску. "Газпромбанк" може заявити, що не продовжує кредит на два мільярди доларів "Нафтогазу". Компанія стане банкрутом і не зможе купити навіть одного целофанового пакетика газу", - заявив він.

Нагадаємо, Україна вже майже півтора роки добивається зниження ціни на російський газ, називаючи чинні контракти від 2009 року "кабальними". Росія в обмін на зниження ціни хоче отримати доступ до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не відкидають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений. Україна наполягає, щоб до консорціуму увійшла європейська сторона.

В "Газпромі" раніше заявляли, що українська ГТС коштує 20 млрд. доларів, у той же час, на думку експертів, ціна української труби становить близько 40 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua