41
Названа офіційна причина аварії Фобоса
Міжвідомча комісія з аналізу причин нештатної ситуації з російським космічним апаратом "Фобос-Грунт" представила в Роскосмос результати своєї роботи.
Комісія визнала основною версією можливий "вплив на космічний апарат плазмового утворення в магнітосфері Землі", передає Інтерфакс.
Міжвідомча комісія, зіставивши дату запуску "Фобос-Грунт" (9 листопада) з потужним спалахом класу X, що стався на Сонці 4 листопада, констатувала, що сонячна активність була аномальною в межах 10 діб і вплинула на роботу станції.
Нагадаємо, 19 січня глава Роскосмосу Володимир Поповкін заявив, що комісія зі з'ясування причин аварії міжпланетної станції "Фобос-Грунт", в першу чергу, розглядає версії виробничих і конструкторських помилок.
Раніше неназване джерело в ракетно-космічній галузі повідомило газеті "Коммерсант", що "Фобос-Грунт" міг опинитися в зоні дії американського радара на тихоокеанському атолі Кваджалейн, який на той момент відстежував траєкторію одного з астероїдів. Вплив потужного радіоімпульсу, за цією версією, міг призвести до збою в електроніці, через що зонд не включив маршову рухову установку і не перейшов на траєкторію перельоту до Марса.
Однак експерти заявили, що російська міжпланетна станція "Фобос-Грунт" не могла стати жертвою сеансів радіолокації астероїда, які американські вчені проводили в період запуску зонда і відразу після нього.
У США заявили, що не вірять у правдивість версії про вплив радара США на російську міжпланетну станцію "Фобос-Грунт" і нагадують, що надавали Росії всіляке сприяння в спробах налагодити зв'язок зі станцією.
Директор Інституту космічних досліджень РАН, академік Лев Зелений заявив, що проект "Фобос-Грунт" повинен бути продовжений в майбутньому, незважаючи на невдачу з запуском космічного апарату.
За матеріалами: Інтерфакс
Поділитися новиною