73
Вчені: Дуже малі дози алкоголю продовжують життя
Група дослідників з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) провела досліди, які показали, що надмалі дози алкоголю подвоюють тривалість життя черв'яків нематод.
Вчені на чолі зі Стівеном Кларком займалися дослідженням впливу холестерину на довголіття. Холестерин необхідний для побудови і підтримки цілісності клітинних мембран, але присутність його в кровотоці і порушення в обміні холестерину ведуть, як відомо, до розвитку серцево-судинних захворювань, повідомляє compulenta.ru.
Однак нематоди Caenorhabditis elegans, що отримували надлишок холестерину з їжею, жили довше і краще, ніж ті, що сиділи на здоровій дієті. Тоді вчені звернули увагу на те, що холестерин використовувався у вигляді дуже розбавленого спиртового розчину.
І наступним своїм кроком дослідники перевірили вплив етанолу-розчинника на тривалість життя черв'яків.
Зазвичай нематоди живуть близько 15 днів. Якщо при цьому вони відчувають якийсь стрес (наприклад, у разі голоду), то тривалість життя скорочується до 10-12 днів. Але дуже малі дози етанолу продовжували черв'якам життя до 20-40 днів, причому як зі стресом, так і без нього.
Спирт спрацьовував дійсно в дуже невеликих кількостях: для експерименту розбавляли етанол від 1 до 1 000 до 1 до 20 000. Це приблизно дорівнює ложці спирту на ванну води. Якщо концентрацію підвищували і брали розчин "1 до 80", то ефект зникав.
Що за механізм тут діє, вчені сказати поки не можуть. За однією версією, етанол може працювати як сигнальна молекула, яка запускає цілий ланцюг реакцій "продовження життя". За іншою - голодуючі черв'яки можуть використовувати спирт як ресурс для синтезу високоенергетичних молекул. Дослідники звернули увагу на те, що етанол допомагає хробакам затриматися в личинковій стадії - продовжує не тільки життя, але і молодість.
Хоча багато генів нематод мають "двійників" у людському геномі, якісь практичні висновки з цих результатів робити поки рано.
За матеріалами: Коментарі
Поділитися новиною