354
Реформування СЕС призведе по погіршення епідемічної ситуації
"Авральне" реформування Державної санітарно-епідеміологічної служби може призвести до ускладнення епідемічної ситуації. Особливо це стосується дітей, які відвідують дитячі садки, школи, учнів професійно-технічних освітніх закладів.
Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив головний державний санітарний лікар Рівненської області Геннадій Шевченко.
"Майже сторічна історія Держсанепідслужби як однієї з найбільш дієвих систем санітарно-епідеміологічного нагляду довела свою ефективність, - зазначає Шевченко. - Потужна гігієнічна школа - від О. Доброславіна, Ф. Ерісмана і до наших академіків-гігієністів А. Сердюка, Ю. Кундієва, І. Трахтенберга - не має аналогів у світі, а напрацьовані гігієнічні нормативи за багатьма показниками одні з найбільш жорстких".
На жаль, за його словами, ці нормативи належать до спірних питань, на які дуже болісно реагує як вітчизняне, так і закордонне бізнес-середовище, особливо нормативи щодо харчової продукції. Адже чим ліберальніші вимоги до якості продукції, тим менші витрати, а отже, отримує більший прибуток бізнес.
"Сьогодні на рівні територіальних громад перепоною для несумлінного товаровиробника фактично залишалися тільки територіальні санепідстанції, які з лабораторного та кадрового забезпечення не мали аналогів на районному рівні, - зазначив Шевченко. - Працівники ветмедицини здійснюють переважно внутрішньовідомчий контроль в системі Мінагропрому. Щодо об'єктивності такого нагляду висновки зробіть самі".
За матеріалами: Дзеркало Тижня
Поділитися новиною