185
Випускники шкіл в Україні більше мріють про кар'єру, ніж про гроші
Українські випускники шкіл з інтересом, оптимізмом і надією дивляться в майбутнє. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України та Інститутом педагогіки НАПН України.
Згідно з опитуванням, 65% випускників думає про власне майбутнє з цікавістю (цей показник у громадян України складає всього 16,2%), з оптимізмом - 56,8%, з надією - 50,3%.
39,3% опитаних дивляться в майбутнє з упевненістю, 38,9% - з радістю. Рівень тривожності у молоді становить 29,8%, задоволення - 27,5%, розгубленості - 25,4%, страху - 20,6%, безвихідного становища - 6%, песимізму -3,7% (умови опитування припускали, що респонденти могли дати кілька варіантів відповідей).
"Більшість молоді України перебуває в країні мрії", - прокоментувала результати дослідження завідуюча відділом Інституту соціології НАН України Олена Злобіна.
У планах молоді на доросле життя (можна було дати не більше трьох відповідей - ред.) - створення сім'ї (58,9%), цікава робота і заняття улюбленою справою (43,8%), отримання хорошої освіти (39,9%). На четвертій позиції - бажання зробити успішну кар'єру в суспільно-політичній або бізнес-сфері (31,2%).
За словами Злобіної, молодих людей, які хочуть зробити успішну суспільно-політичну або бізнес-кар'єру, більше, ніж тих, хто хоче досягти матеріального благополуччя (21,2%). "Це нова тенденція в життєвих орієнтирах учнів", - зазначила Злобіна. Вона також підкреслила, що при цьому всього 7,4% хочуть, якомога повніше реалізувати свої здібності і таланти.
Згідно з опитуванням, створити власний бізнес хочуть 18,9% випускників, багато подорожувати - 12,5%, бути успішними в будь-якій сфері - 12,2%, виїхати жити і працювати за кордон - 11,9%, приносити користь людям - 8,3%.
Як показує дослідження, 35,9% випускників оцінюють сучасні можливості, якими можуть скористатися, як "достатні і повністю достатні". У той же час поділяють таку думку своїх учнів всього 10,5% вчителів. "Дещо обмеженими і сильно обмеженими" вважають сучасні можливості 59,8% респондентів. У вчителів цей показник становить 85%. На це питання важко відповісти 4,3% випускників і 4,5% вчителів.
Дане опитування проводилося у вересні-жовтні 2011 року та презентовано в п'ятницю на засіданні круглого столу "Нове покоління на порозі дорослого життя: цінності, життєві плани, вибір професії".
Під час дослідження було опитано 10134 випускника і 1066 вчителів старших класів. Похибка вибірки становить 3,2%.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною