Звільнюй і володарюй — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Звільнюй і володарюй

1099
Сьогодні в Придністровській Молдавській Республіці (ПМР) повинні затвердити на посаді прем'єра главу місцевого Мінпрому Петра Степанова, чию кандидатуру президент Шевчук вніс до парламенту минулого тижня. У тому, що депутати схвалять це кадрове рішення, сумнівів майже немає. Впливові придністровські парламентарії, включаючи спікера Анатолія Камінського, вже заявили про підтримку Степанова.
Тим часом Євген Шевчук, менше місяця тому обраний президентом ПМР, зосередився на зміцненні своєї влади. Він один за іншим підписує укази про відставки чиновників, які раніше вірою і правдою служили тодішньому придністровському лідеру Ігорю Смирновау з яким у Шевчука завжди були складні стосунки.
Кадрова чистка в Придністров'ї йде з таким розмахом, що деякі чиновники з команди Смирнова залишають не тільки свої пости, але й республіку, як це зробили тепер уже екс-глава мінохоронздоров'я Іван Ткаченко і колишній керівник центробанку Оксана Іонова. Звільнення торкнулися і родичів Ігоря Смирнова. У відставку відправлений його старший син Володимир, який майже півтора десятки років дистанційно (імовірно з Австрії) керував самим "хлібним місцем" у невизнаній республіці - митним комітетом.
Вчора президент ПМР ініціював ще одну серію відставок. Його указами були звільнені керівники одразу трьох міністерств - внутрішніх справ, державної безпеки і закордонних справ. Причому тільки одне з зазначених відомств вчора ж отримало повноцінного керівника. Главою МЗС вперше в історії Придністров'я стала жінка. Замість Володимира Ястребчака міністром призначена випускниця юридичного факультету Тираспольського університету 34-річна Ніна Штанскі. Зараз Штанскі готує до захисту на кафедрі світових політичних процесів МДІМВ МЗС РФ дисертацію про врегулювання придністровського конфлікту, яким їй тепер доведеться займатися вже не в теорії, а на практиці. За даними Комерсант-України, до кінця січня вона повинна відвідати Москву в новому для себе міністерському статусі.
Більш важливим завданням для Євгена Шевчука з точки зору зміцнення влади було встановлення контролю над силовими відомствами - МВС і МДБ, якими керували Вадим Красносельський та Володимир Антюфєєв. Найбільш напруженою останнім часом залишалася ситуація навколо останнього відомства, яке 20 років очолював Володимир Антюфєєв. Після нещодавньої зміни влади в ПМР в центрі Тирасполя вперше за багато років з'явилася військова техніка - пан Антюфєєв розпорядився виставити перед своїм міністерством БТР з розкритими кулеметами, назвавши це навчаннями.
За даними Комерсант-Україна, навколо фігури голови МДБ останні тижні йшла жорстка апаратна боротьба. ФСБ РФ, з якою Володимир Антюфєєв щільно взаємодіяв, намагалася зробити все, щоб він зберіг посаду і за нової влади. Однак не на користь глави МДБ зіграло те, що перед президентськими виборами він публічно виступив проти Євгена Шевчука, фактично звинувативши того у підривній роботі в інтересах Заходу. Коли пан Шевчук зайняв пост президента, відставка головного придністровського чекіста стала питанням часу.
"Я йду категорично не за своїм бажанням. Я думав, що обраний президент самостійніший і сильніший. Можу сказати, що сьогодні не в одній іноземній спецслужбі піднімуть склянку вина або віскі з приводу моєї відставки, - заявив вчора Антюфєєв. І пообіцяв: - I`ll be back (я повернуся)".
Пост глави МДБ і посада керівника МВС Придністров'я поки залишаються вакантними - відомствами в статусі в. о. тимчасово керують заступники звільнених міністрів. Судячи з усього, пауза була взята з причини виняткової важливості цих відомств в умовах, коли в ПМР демонтується стара вертикаль влади. Очевидно, що Євгену Шевчуку потрібен час для підбору перевірених кадрів.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас