Єдиний спосіб швидко змінити ситуацію в газовій сфері - реформування "Нафтогазу"


Єдиний спосіб швидко змінити ситуацію в газовій сфері - реформування "Нафтогазу"

Іншого, більш швидкого і більш законного, способу змінити ситуацію, що склалася, крім як створити на базі "Нафтогазу" і його дочірніх компаній окремі державні підприємства з видобутку, постачання (купівлі-продажу) та транспортування природного газу, немає.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише адвокат, колишній представник НАК "Нафтогаз України" в суді у справі Юлії Тимошенко Ігор Кость.

"До речі, зазначений сценарій не є винаходом нинішньої влади. На рівні консультантів та фахівців попередньої влади такий спосіб (на випадок, якщо б не вдалося домовитися в 2010 році щодо зниження ціни на газ, як це було в 2009 році) обговорювався також, оскільки він прямо напрошувався, виходячи з міжнародних зобов'язань, які Україна взяла на себе. І ще тоді всім було зрозуміло, що, беручи до уваги положення контрактів від 19 січня 2001 року, в яких на "Нафтогаз" покладено обов'язок забезпечити правонаступність на випадок його ("Нафтогазу") реорганізації, ніякої мови про реорганізацію ніхто б не вів. Зрозуміло, немає потреби говорити про те, що "Нафтогаз" не мав би виступати ініціатором своєї ліквідації", - переконаний адвокат.

Він додав, що всі були одностайні й у тому, що така ліквідація "Нафтогазу" з одночасним створенням нових підприємств повинна була відбуватися не на підставі постанови або розпорядження Кабінету міністрів України, які можна оскаржити в суді, а згідно з нормами відповідного закону (проблеми з його прийняттям тоді розуміли всі). Цей самий закон або постанова Кабміну України, яку потрібно було б прийняти до виконання закону, повинні були вирішити і питання погашення зовнішніх боргів "Нафтогазу" у зв'язку з його ліквідацією.

Іншим виходом з ситуації було прийняття, знову-таки, закону, який зробить неможливим виконання "Нафтогазом" контрактів, коли в цьому виникне потреба.

"У кожному з наведених вище варіантів результатом було б одне - укладення новоствореними підприємствами контрактів на умовах, більш прийнятних для держави в цілому. Таким чином, оскільки на сьогоднішній день вся влада зосереджена в руках однієї політичної сили, потрібно проявити лише бажання і/або волю. Нинішній владі зробити це, маючи більшість у парламенті, значно легше, ніж під час правління Тимошенко", - переконаний адвокат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua