Корабель Союз з новим екіпажем зістикувався з МКС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Корабель Союз з новим екіпажем зістикувався з МКС

31
Космічний корабель "Союз ТМА-03М" з трьома членами нового екіпажу, запущений з Байконуру в середу, 21 грудня, пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС) в автоматичному режимі.
Космічний корабель причалив до малого дослідницького модуля "Світанок" російського сегмента МКС. На борту "Союзу" - космонавт Роскосмоса Олег Кононенко, астронавт Європейського космічного агентства Андре Кауперс і астронавт NASA Дональд Петтіт. Для Кононенка і Кауперса це другий космічний політ. Петтіт відправився на орбіту втретє, повідомляє РИА Новости.
Після вирівнювання тиску і перевірки герметичності стикувального вузла перехідні люки з корабля на станцію будуть відкриті. Новий екіпаж перейде на станцію, де прибулих на орбіту зустрінуть космонавти Роскосмоса Антон Шкаплеров та Анатолій Іванишин, а також астронавт NASA Деніел Бербенк.
Як очікується, новий екіпаж відпрацює на МКС 147 діб. Наукова програма експедиції включає більше сотні досліджень, з них 71 експеримент - за російською програмою, частина з яких раніше на орбіті не проводилися.
Екіпажу 30/31 експедиції потрібно прийняти російський вантажний космічний корабель "Прогрес М-14М", який поповнить запаси станції і привезе витратне устаткування. На початку березня екіпаж чергової експедиції на МКС прийме європейський автоматичний вантажний корабель ATV-3 "Едуардо Альмади". Крім того, в середині лютого російські космонавти Олег Кононенко та Антон Шкаплеров (працює на МКС з 16 листопада), здійснять вихід у відкритий космос. Для Кононенка це буде вже третій вихід у космічній кар'єрі, Шкаплеров вперше здійснить вихід.
Під час роботи за бортом МКС космонавти змонтують п'ять екранів для захисту службового модуля "Зірка" від мікрометеоритів та дрібного космічного сміття, демонтують зі стикувального відсіку "Пірс" маніпулятор "Стріла" і встановлять його на дослідному модулі "Пошук".
Вихід в космос, за словами Кононенка, буде непростим - космонавти повинні перенести вантажну стрілу зі стикувального відсіку, який вже готується до розстикування з МКС, на модуль МІМ-2, "а це дуже трудомістка операція".
"Потім ми повинні встановити п'ять протиметеоритних панелей і провести експерименти "Витривалість" і "Тест", а також встановити відкіс", - розповів перед відльотом космонавт.
Європейський колега Кононенка - голландський лікар-астронавт Андре Кауперс планує провести в космосі багато медичних і біологічних експериментів, підготовлених не тільки європейськими, а й канадськими, японськими та американськими вченими. Але найбільш цікавий йому експеримент з роботом-андроїдом, доставленим раніше на МКС на борту шаттла.
За його словами, "експеримент з роботом - це майбутнє космонавтики, робот - хороший помічник людини, і результати цього експерименту будуть цікаві для майбутнього освоєння Місяця".
Третій член екіпажу, астронавт NASA Дональд Петтіт, також будує великі плани на свій другий тривалий політ.
На МКС буде багато експериментів, і "вибрати один улюблений - це як вибрати цукерку з коробки: ніколи не знаєш, що попадеться", образно зауважив він. Однак астронавт зізнався, що найбільше його цікавлять два російські експерименти - "Плазмовий кристал" (з вирощування пилових кристалів в умовах невагомості) і "Ураган" (двомірні зйомки Землі в інфрачервоному й ультрафіолетовому діапазоні).
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас