В Антарктиці знайшли рештки родичів найбільших динозаврів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Антарктиці знайшли рештки родичів найбільших динозаврів

67
Вчені вперше виявили рештки титанозаврів - родича найбільших динозаврів диплодоків - біля берегів Антарктиди, що доводить повсюдну поширеність цих рептилій у мезозойську еру.
Титанозавр - 12-метровий травоїдний динозавр, що мешкав на всіх континентах Землі в пізній крейдяний період. Його рештки були знайдені на острові Джеймса Росса, пише РИА Новости.
Першовідкривачі антарктичних динозаврів - група вчених під керівництвом Ігнаcіо Серда з аргентинського Національного університету Комауе в Буенос-Айресі проводили розкопки на антарктичному острові Джеймса Росса в 2011 році. Цей клаптик суші розташований у північній частині Антарктичного півострова, і в теплу пору року він відтає в достатній мірі для проведення розкопок. Раніше на острові Джеймса Росса знаходили рештки хижих динозаврів-тероподів і невеликих "броненосців" - анкілозаврів.
Титанозаври належать до числа зауроподів - великих чотириногих травоїдних ящерів, що мали величезну масу, плодовитість, і характеризувалися швидким зростанням молодняку. Найвідомішими серед них стали диплодоки і бронтозаври. До родини Titanosauridae ж учені зараховують все нові скам'янілості, які не можна віднести до того чи іншого роду зауроподів.
Дослідники виявили скам'янілий фрагмент хребта великого зауропода, що знаходився, ймовірно, в серединній частині хвоста тварини. Особливості анатомічної будови хребця і його розміри дозволили дослідникам припустити, що рештки належали одному з високорозвинених видів титанозаврів, що мешкали в Антарктиці в кінці крейдяного періоду.
Таким чином, вважають вчені, великі зауроподи населяли всі континенти планети, принаймні, на завершальних стадіях крейдяного періоду, і частина з них була пристосована до існування під час тоді ще теплих полярних днів і ночей.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас