Ъ: Страховиків перевірять на якість — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ъ: Страховиків перевірять на якість

450
Страховий ринок очікує болісне реформування. Регулятор ініціює посилення вимог до страхових компаній і їхніх власників, а також впровадження правил роботи страхових посередників. Експерти вважають, що ці зміни підвищать довіру населення до страхових послуг, але тільки з 2018 року, коли український ринок переведуть на європейські стандарти.
Прийнятий в 1996 році закон "Про страхування", який доопрацьовувався вже 30 разів, повинен бути повністю змінений. У п'ятницю Нацкомфінуслуг оприлюднила для обговорення проект нової редакції основного документа для страхового ринку. Одна з ключових змін стосується визначення платоспроможності страховиків. Зокрема, буде підвищено вимоги до статутного капіталу ризикових компаній з 1 млн євро (близько 10,4 млн грн) до 22 млн грн, лайфових - з 1,5 млн євро (15,6 млн грн) до 32 млн грн. Останні вимоги будуть також застосовуватися до компаній, що займаються страхуванням "великих ризиків", хоча критерії таких ризиків документ не визначає.
Комісія також пропонує посилити підходи до формування технічних резервів. Зараз страховики можуть інвестувати в будь-які цінні папери, є тільки одне обмеження по облігаціях - кредитний рейтинг інвестиційного рівня. З прийняттям закону страховики будуть формувати резерви в цінних паперах, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі. Вкладати кошти можна буде і в цінні папери на п'яти іноземних майданчиках. Більш детальні вимоги щодо диверсифікації вкладень має прописати Нацкомфінуслуг.
Складніше стане і засновникам компаній. Регулятор отримає можливість відмовляти їм у видачі ліцензій у разі відсутності у них або їх менеджменту "бездоганної ділової репутації". Відмовити у видачі ліцензії на право займатися новим видом страхування можна буде і в разі, якщо страховик, дотримуючись бізнес-плану, не зможе виконувати свої зобов'язання. "Це дозволить зменшити кількість знову створюваних компаній", - вважає президент Ліги страхових організацій Наталія Гудима. Документ вносить зміни в роботу страхових посередників, зокрема, страхового агента. Агентам буде заборонено утримувати суму комісійної винагороди, передаючи всю суму премії страховику. При цьому в договорі страхування буде вказано розмір винагороди, яку агент отримає за виконання своїх послуг. Одним з нововведень для споживачів стане можливість укладення електронних полісів з використанням цифрового підпису.
Проект закону розроблений відповідно до європейських стандартів ведення страхової та перестрахової діяльності (зокрема вимог ЄС щодо платоспроможності - Solvensy II), тому здатний підвищити довіру населення до страхових компаній, впевнений президент Української федерації страхування Олександр Завада. "Посилення регулювання діяльності компаній, безумовно, призведе до збільшення якості послуг, які отримуються споживачами", - погоджується пані Гудима.
На думку голови комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслава Черняховського, ефективність нововведень буде залежати від роботи регулятора: "Якщо комісія працюватиме так, як зараз, то нічого не зміниться. Головне - налагодити дієвий пруденційний нагляд, що дозволяє передбачати і виявляти проблеми, а значить, і вирішувати їх на ранніх стадіях". У перехідних положеннях зазначено, що закон набере чинності з 2018 року. Саме з цього року вступлять в дію нові вимоги до платоспроможності страховиків, а український ринок страхування буде інтегрований в європейські правила в рамках підготовлюваної до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас