"Прокляття" людей збудеться: Народні обранці працюватимуть за одну зарплату


"Прокляття" людей збудеться: Народні обранці працюватимуть за одну зарплату

Народні обранці працюватимуть за одну зарплату. "Регіонали" пропонують скасувати депутатські пільги в бюджеті на наступний рік. І припинити спекуляцію на цю тему. В опозиції погоджуються.

Припинити спекуляції на темі депутатських пільг і скасувати їх у бюджеті на наступний рік. Із такою пропозицією виступили "регіонали" на засіданні погоджувальної ради.

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді:

"Есть необходимые средства для обеспечения работы депутатов. А все, что касается льготных режимов, это надо отменить, и само понятие снять. И это надо отразить системно в государственном бюджете, что и предлагаем сделать".

Як пояснив спікер парламенту Володимир Литвин, у держкошторисі на наступний рік уже закладена норма, за якою слугам народу "уріжуть" усі соціальні пільги, залишать тільки зарплату і відшкодування проїзду. Пенсії депутатам уже скоротили вдвічі – до 8 тисяч гривень. А також їх позбавлять таких преференцій, як безкоштовне оздоровлення і житло. Цього року народні обрАнці отримали від держави 17 службових квартир. Але в майбутньому, прогнозує спікер, винайматимуть помешкання за власний кошт. В опозиції додатково пропонують не платити зарплату депутатам-прогульникам.

Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України:

"Я думаю, було б справедливо, щоб адекватно оцінювати. Ви знаєте, вираховувати за пропуски. І на засіданні планерному, і на засіданні комітетів. Тоді буде по-чесному. Тому що якщо 150 депутатів працюють, а решта - не працюють, несправедливо, щоб всі вони отримували однакову заробітну плату".

Нардепи зазначають: теоретично можна буде оскаржити скасування будь-яких пільг, у тому числі і депутатських у Конституційному суді. Оскільки він уже двічі ухвалював рішення, що законом про держбюджет не можна скасовувати інші законодавчі норми, у тому числі ті, які гарантують пільги. Проте спікер упевнений: напередодні парламентських виборів слуги народу на такий крок не зважаться.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua