2350
У Білорусі заарештований впливовий олігарх, близький до Лукашенка
— Кримінал
Заарештований наближений до родини Лукашенків олігарх Віктор Шевцов. За інформацією сайту Хартия'97, Шевцов опинився за ґратами на початку листопада, проте про арешт одного з найвпливовіших бізнесменів Білорусі офіційно не повідомлялося.
Приводом для арешту бізнесмена, який є одним з ключових персонажів у білоруському збройовому бізнесі, стали проблеми ЗАТ "Белзарубежстрой", що веде будівництво у Венесуелі.
Як повідомило джерело, венесуельські партнери нібито зловили білорусів "за руку" при спробі вкрасти дві тонни арматури. Інформація була озвучена місцевими чиновниками під час візиту помічника президента Білорусі з особливих доручень Віктора Шеймана до Венесуели і потрапила на стіл Лукашенка.
Голова наглядової ради ЗАТ "Трастбанк" Віктор Шевцов входить в десятку найуспішніших і найвпливовіших білоруських бізнесменів. У Білорусі він має інтереси в різних сферах: від автомобіле- та енергомашинобудування до бізнес-центрів та музею "Дудуткі". У Венесуелі його теж можна вважати одним із найбільш значних підприємців.
При всій своїй непублічності Віктор Шевцов - одна з найвпливовіших фігур у білоруській економічній еліті. Підконтрольні бізнесменові комерційні структури вели активну діяльність у "гарячих точках" планети - в Іраку, Сирії, Лівії, працюють зараз в Ірані.
Структури Шевцова були досить великими учасниками програми ООН "Нафта в обмін на продовольство" в Іраку. У серпні 2004 року американська адміністрація звинуватила "Інфобанк" у відмиванні грошей і допомозі колишньому іракському режиму. Американці пригрозили санкціями. Пізніше "Інфобанк" потрапив в доповіді Держдепартаменту США і ЦРУ про незаконну торгівлю зброєю з Іраком. У 2005 році акціонери "Інфобанк" ухвалили рішення про перейменування установи на "Трастбанк". Необхідність цього кроку офіційно пояснили зміною стратегії розвитку банку.
В офіційного Мінська і Шевцова були свого часу великі плани щодо лівійського ринку, особливо щодо грошей Джамахірії, яка обіцяла і кредити, і участь у приватизації. З 2001 року власником 35% акцій банку був великий державний лівійський банк - Лівійський арабський іноземний банк. Але лівійці не пішли далі обіцянок і на тлі потепління відносин з США і Європою вийшли з числа акціонерів банку в 2008 році.
Втім, на той час у власників "Трастбанку" з'явилися нові партнери - Іран Махмуда Ахмадінежада і Венесуела Уго Чавеса.
Найбільшого просування вдалося досягти у Венесуелі. Хоча з рахунків не скидається і Іран. "Трастбанк" активно співпрацює з іранськими бізнесменами, як у самій Білорусі (він бере участь спільно з Kayson в забудові території біля Національної бібліотеки, яке веде ІООО "Белпарс"), так і у Венесуелі.
Той же "Белпарс" разом з "Трастбанком" та двома білоруськими будівельними компаніями - ВАТ "Будівельний трест № 8" (Брест) і ВАТ "Гомельпромбуд" сформували акціонерний капітал ЗАТ "Белзарубежстрой". На даний час це закрите акціонерне товариство, головою наглядової ради якого є Віктор Шевцов, що виконує одну з ключових ролей в просуванні білоруських інтересів у Венесуелі.
ЗАТ "Белзарубежстрой", що з'явилося в 2007 році (його статутний фонд становить 320 млн. рублів), працює за двома напрямками. З одного боку - це реалізація численних будівельних проектів, з іншого - масштабні поставки білоруської продукції на венесуельський і на латиноамериканський ринок.
Як раніше писав Главред, важка економічна ситуація (інфляція в Білорусії з початку року склала близько 70%) змусила адміністрацію президента Олександра Лукашенка йти на приватизацію цілої низки активів. Зокрема, Білорусь має намір продати понад 600 підприємств за одну базову величину (35 тисяч білоруських рублів або близько 4 доларів). Про це повідомив заступник міністра економіки республіки Олександр Ярошенко.
За словами Ярошенка, пропонується передати 619 підприємств за одну базову величину з урахуванням неможливості виходу їх на беззбиткову роботу без держпідтримки, для якої сьогодні немає джерел. Ще 2 тисячі підприємств планується продати на аукціонах, призначивши стартову ціну в розмірі 20% від вартості активів.
За матеріалами: Главред
Поділитися новиною