688
Путін: Ставити під сумнів газові домовленості "небезпечно і контрпродуктивно"
— Енергетика
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає небезпечним і контрпродуктивним ставити під сумнів газові домовленості між Росією та Україною. Про це він повідомив журналістам, коментуючи вирок екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.
"Цифра сама по собі хороша, але я не дуже розумію, за що Тимошенко дали 7 років", - сказав Путін. Він зазначив, що може судити про обвинувальний висновок щодо українського екс-прем'єра тільки за повідомленнями ЗМІ, що повідомляли, що Тимошенко отримала 7 років за підписані контракти по газу. "Тимошенко не підписувала ці контракти, їх підписували господарюючі суб'єкти двох країн. І найголовніше, ці контракти були підписані в повній відповідності із законодавством РФ і України та міжнародними нормами", - підкреслив глава російського уряду.
Путін зазначив, що при підготовці цих документів Росія виходила з практики, яка склалася з іншими партнерами, у тому числі і по формулі ціни на газ. Він додав, що при цьому Росія розділила контракти на постачання газу Україні і на транзит газу в Європу через її територію.
Раніше сьогодні на судовий вирок винесений Юлії Тимошенко відреагував Російський МЗС. Там зазначили, що в історії з судом над Юлією Тимошенко відзначається очевидний антиросійський підтекст. «Російська сторона поважає суверенітет української держави і незалежність судової системи України, - зазначили в МЗС РФ. - Разом з тим не можна не брати до уваги той факт, що керівництво багатьох держав і світова громадськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований винятково з політичних мотивів. Звинувачуючи Тимошенко у перевищенні влади при укладанні контракту на поставку російського газу в 2009 р., Печерський суд проігнорував переконливі свідоцтва того, що згадані газові домовленості були оформлені в строгій відповідності до законодавств Росії та України і нормами міжнародного права", - йдеться в заяві.
"Не можемо в цьому зв'язку не відзначити і очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії. По суті справи Тимошенко судили за чинні та ніким не скасовані юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", - підкреслили в російському зовнішньополітичному відомстві.
У Росії твердо налаштовані на розвиток і поглиблення всебічного партнерства з Україною, в тому числі на пошук взаємоприйнятних рішень в газовій сфері, як про це домовилися керівники двох держав у Завидово 24 вересня 2011р. "Щиро сподіваємося на те, що руху в цьому напрямку не завадять спроби в односторонньому порядку вивести ситуацію з узгодженого правового поля. Договори повинні виконуватися", - зазначили в МЗС РФ.
Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.
Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною