Президент хоче прискорити оформлення прав громадян на землю


Президент хоче прискорити оформлення прав громадян на землю

Президент України Віктор Янукович доручив підготувати законодавчі акти, які б допомогли прискорити оформлення прав громадян на землю.

Як повідомляє прес-служба Президента України, на цьому глава держави наголосив на засіданні Комітету з економічних реформ.

"Державний земельний реєстратор і державний реєстратор нерухомості повинні автоматично і без участі громадянина оперативно обмінюватися відомостями з реєстрів для швидкого оформлення прав громадян на землю, а не змушувати громадянина бігати за довідками та виписками з цих реєстрів. Міністерство аграрної політики і продовольства України разом з Міністерством юстиції України зобов'язані терміново підготувати необхідні законодавчі акти", - сказав Янукович.

Глава держави переконаний, що прийнятий парламентом Закон України "Про Державний земельний кадастр" закладе основу для створення єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землю України, їх цільове призначення, а також даних про кількісні та якісні характеристики земель.

Президент зазначив, що разом з позитивними моментами цього Закону вже сьогодні "є певні сигнали про недоліки при впровадженні земельного кадастру".

Янукович назвав "чутливими моментами" прийнятого Закону зокрема те, що він встановлює обтяжливу процедуру державної реєстрації земельних ділянок для окремих громадян, які до 2004 року отримали державні акти на землю без встановлення відповідних геодезичних координат на місцевості, або в тих випадках, коли землевпорядна документація загублена. У такому випадку Закон зобов'язує повторно виготовляти технічну документацію, а на це потрібно близько 2 тис. грн, що складає двомісячний заробіток селянина.

"Закон чомусь не говорить, чиїм коштом треба робити зазначену документацію - коштом громадянина чи коштом держави. Вважаю, що якщо держава визнала право власності громадянина на земельну ділянку шляхом надання йому державного акта на землю, то вимагати від громадянина додаткових витрат для підтвердження такого його права - незаконно", - заявив Президент.

Він доручив міністру фінансів Федору Ярошенку та міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку передбачити необхідні кошти у Державному бюджеті України для виготовлення землевпорядної документації для зазначених громадян.

"Крім того, ми не повинні допустити ведення паралельно двох державних реєстрів - земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень, які будуть містити ідентичну інформацію та витяги з яких громадяни зобов'язані будуть сплачувати для підтвердження свого права на землю", - додав Янукович.

У своєму виступі Президент відзначив, що земельна реформа - це крок, який дозволить якісно зміцнити наше сільське господарство. "Скажу більше: кожен день затягування з введенням повноцінного земельного ринку веде до втрат найбільшого багатства країни - сільськогосподарських земель і збагачення шахраїв тіньового ринку", - підкреслив він.

Президент позитивно відзначив перший крок у напрямку земельної реформи - у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект "Про ринок земель". "Та на цьому наша робота не повинна припинятися. Вона навпаки повинна бути ще більш активною", - сказав Янукович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua