Експерт: Ціна на картоплю буде рости


Експерт: Ціна на картоплю буде рости

Незважаючи на те, що Україна цього року має рекордний урожай картоплі - ціна на нього буде утримуватися тільки восени, а пізніше рости, через відсутність нормальних сховищ для зберігання. Таку думку висловив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса, пише УНН.

"Класична проблема України в тому, що у нас немає достатньої кількості сучасних сховищ або овочів так званої "борщової групи", тому у нас величезна кількість картоплі та інших овочів потрапляють на ринок в осінній період, коли починаються морози, тому у нас картопля піднімається в ціні. Так буде і цього року. У нас немає великих сховищ для того, щоб забезпечити потреби міського населення", - зазначив Ліссітса.

Крім того, експерт нагадав, що останні тижні у традиційно картопляних регіонах країни - а це Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Тернопільська області - йшли дощі. Тому є проблеми з гнилістю картоплі, яка ще в землі.

За його словами, цього року очікується зібрати понад 20 мільйонів тонн картоплі, тоді коли зазвичай збирається 18 - 19 мільйонів тонн. "Але справа в тому, що відстежити, скільки насправді картоплі збирається в Українв, ніхто не зможе, тому що 98% картоплі в країні вирощується в господарствах населення. Відповідно, практично неможливо простежити, скільки в приватних господарствах висадили і зібрали картоплі. Всі цифри, які наводяться, - це "плюс-мінус", припущення на основі статистичної вибірки. І тут є дуже висока ймовірність великої погрішності", - пояснив експерт.

Нагадаємо, що представники аграрного сектора, експерти прогнозують цього року рекордний урожай картоплі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua