Українці п'ють в три рази менше річної норми молока


Українці п'ють в три рази менше річної норми молока

Споживання молока на душу населення в Україні становить 150 кг за раціональної річної норми 380-390 кг. Відстають українці і з решти молочних продуктів. Для порівняння - середньостатистичний француз з'їдає 440 кг, житель країн Скандинавії - 500 кг.

"Обсяг виробництва коров'ячого молока в ЄС становить 147 млн ​​тонн, з яких 135 млн - товарне. Тобто останнє повністю потрапляє на переробку. Половину сировини виробляють три країни: Німеччина (21%), Франція (18%) і Великобританія (11%)", - розповіла в інтерв'ю ZN.UA.

Джон Мілнз, експерт проекту ЄС "Виконання Україною зобов'язань щодо членства в СОТ та реалізації європейської політики добросусідства в сільському секторі (секторальний підхід)". На спеціалізовані молочні ферми, за її словами, припадає 87% і 56% виробництва сирого молока.

При цьому Мілнз додала, що виробництво молока в ЄС-27 достатньо контрастне: "Якщо порівняти Данію та Румунію, то, фактично, остання надоює більше: 5,8 млн тонн проти 4,6 млн. Але з Румунії на переробку надходить лише 19%, тоді коли в Данії - 97. І хоча в Румунії в три рази більше корів, ніж в Данії, продуктивність їх занадто низька: 3600 кг на корову проти 8300 кг данських. Та й середня кількість корів на фермі істотно відрізняється: 1,4 голови в Румунії та 85,7 - у Данії. Ситуація в Румунії схожа на ту, яка існує в Україні".

Мілнз зазначила, що нинішня політика щодо молочної галузі в ЄС покликана підтримати конкурентоспроможність виробників і допомогти їм підготуватися до подолання майбутніх труднощів на міжнародній арені і при цьому підтримувати рівень їхніх доходів через здійснення прямих виплат.

"Так, в 2009 році відновили припинені в 2008 році дотації за експорт молочних продуктів. Однак ці субсидії ЄС за погодженням із СОТ зобов'язався скасувати не пізніше 2013 року", - розповіла експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua